Osmadvacetiletý Bosňan se na trávníku objevil v každém ze čtyř letošních ligových duelů.

I na hřišti mistrovské Plzně odehrál většinu utkání, střídal až v jednaosmdesáté minutě.

„Cítím se dobře, týmu se nyní daří, což je pro mě nejdůležitější,“ líčí rodák z Visoka, který je připravený bojovat za ševce i v nadcházejícím domácím střetnutí s Teplicemi.

Už vás přebolela těsná porážka na hřišti Plzně?
Porážka sice byla bolestivá, ale už je za námi. Bolí to o to víc, že v Plzni jsme prohráli nezaslouženě, ale fotbal prostě už je takový. Někdy je krásný, jindy zase krutý. Teď to musíme hodit za hlavu a soustředit se na další zápas.

Cítil jste kvůli sporným situacím velkou křivdu, nebo jste chybné verdikty rozhodčích po zápase už neřešil?
Křivdu jsem cítil, ale pak už jsem to neřešil. Věděl jsem, že to stejně nic nezmění. Spíše jsem se snažil soustředit na zbytek utkání, abychom se pokusili otočit zápas.

Souhlasíte s názorem většiny fanoušků, že rozhodčí Plzni pomáhají víc než jiným týmům?
Na tuto otázku se mi těžko odpovídá. Neřešil bych Plzeň. Spíš mě mrzí to, že na utkání byl přítomen videorozhodčí a že vlastně ani po zhlédnutí záznamu nebyl schopen říct, že ten gól neměl platit.

Poprvé jste prohráli. Může ve vás nepříznivý výsledek zanechat negativní stopy?
Sice jsme poprvé prohráli, ale myslím si, že jsme padli se ctí a že jsme Plzeň dost potrápili a byli favoritovi hlavně ve druhé půlce zápasu víc než rovnocenným soupeřem. Když si z toho vezmeme ponaučení, mělo by nás to spíše povzbudit než srazit.

Nyní hostíte Teplice, které naposledy vysoko prohrály se Spartou. Může domácí debakl poznamenat jejich výkon ve Zlíně?
Vysoká porážka je může rozhodně poznamenat, ale taky nemusí. Naopak je může i více semknout. Soupeř může bojovat o to víc. My se musíme na těžké utkání dobře připravit a bojovat na hřišti jako doteď.

Co vůbec říkáte na Teplice? Jaký je to soupeř?
Teplice určitě mají v sestavě výborné hráče. Útočník Vaněček dává hodně gólů, ale jsou tam i další velice kvalitní hráči, které nesmíme podcenit.


Jak moc velkou komplikací pro vás je zranění Petra Jiráčka? Je rozdíl, když hrajete s ním a bez něj?
Pro nás je to určitě komplikace, protože Jiras je jeden z vůdčích fotbalistů na hřišti.

Přejděme k vám. Vy letos nastupujete pravidelně. Cítíte důvěru trenéra Bílka, nebo vám do sestavy spíš pomohly absence a zranění?
Trenér Bílek si do sestavy vybírá hráče, kteří se hodí na určitého soupeře. Taky si myslím, že mi pomohly i absence. Na druhé straně jsem šanci docela využil. Nyní se cítím dobře, týmu se daří, což je pro mě nejdůležitější.

Svědčí vám nový způsob hry?
Nový systém je pro mě novinkou v Čechách, hrál jsem ho naposledy ještě v Bosně. Pro mě jako krajního hráče je to složitější, ale zvykám si. Na hrotu jsem odehrál jenom pár zápasů, nejvíc mi vyhovuje, když jsme vpředu tři útočníci.

Zlínu vstup do sezony vyšel. Jak moc bude těžké udržet se v tabulce nahoře?
Sezona je dlouhá. My se ale chceme držet v tabulce co nejvýš. Myslím si, že máme kvalitní tým, a pokud budeme v každém zápase poctivě pracovat, můžeme být úspěšní a sezonu zvládnout lépe než tu minulou.

Lize vévodí Sparta, Slavia a Plzeň. Budou tato mužstva dominovat po celou sezonu?
Jsou to tři největší kluby v Česku a společně si to rozdají o titul. To ale neznamená, že by jim to někdo jiný nemohl překazit.