Rodák z Železnice se kvůli stavbě připojil k ševcům až v pátek, kdy po boku Jiráčka a spol. absolvoval první tréninky. Zápasovou premiéru si posila Zlína odbude v sobotním zápase s Trnavou v Holešově.

„Dojmy jsou pozitivní. Kluci mě přijali suprově. Zatím všechno šlape jak, má. Akorát jsem pět minut hledal záchod, jinak je všechno dobré,“ vykládal na klubovém webu Vraštil.

Z týmu přes svým příchodem znal pouze Buchtu, s dalšími hráči Fastavu se zatím seznamuje. Cílem bývalého obránce Mladé Boleslavi a Ostravy je prosadit se do základní sestavy Zlína. Vraštil chce pomoct mančaft k co nejlepším výsledkům a k pozici v elitní šestce.

„Chci se porvat o poháry. Věřím, že klub i tým na to má,“ říká. „Udělám, všechno pro to, abychom tyto síle a přání naplnili,“ přidává.

Pro bývalého mládežnického reprezentanta bude angažmá ve Fastavu čtvrtým v nejvyšší soutěži. Předtím hrával v Mladé Boleslavi, v Ostravě a v Brně, odkud se přesunul na východ Moravy.

„Zlín je ambiciózní klub a jako jediný přišel s konkrétní nabídkou. Ve fotbalovém životě jsem chtěl novou výzvu, proto jsem na nabídku kývl,“ líčí.

Ve Zbrojovce se chtěl rozloučit postupem, nakonec však Brňané baráž nezvládli a po dvouzápase s Příbramí dál zůstávají ve druhé lize.

„I když jsme nesplnili předsezonní cíl, sezonu hodnotím pozitivně. Začátek nebyl úplně dobrý, postupně jsme se ale z toho vyhrabali, začali hrát dobře a tahat diváky na stadion,“ uvedl Vraštil.

„Nakonec postup shodou okolností nevyšel, možná za tím byla i smůla. Kluci jsou však připravení, aby druhou ligu projeli a postoupili,“ je přesvědčený.

Nyní už se ale soustředí hlavně na práci ve Fastavu. Ve Zlíně si už našel byt, stěhovat se bude na přelomu června a července. Jinak město bude teprve poznávat.

Lukáš Vraštil

Datum narození: 10. března 1994 (25 let), Jilemnice

Pozice: obránce

Výška: 184 cm, váha: 75 kg

Debut v lize: 1. prosince 2012 (FK Mladá Boleslav – Ostrava)

Zápasy v lize: 69

Branky v lize: 3

Asistence v lize: 2

Předchozí kluby: TJ Sokol Železnice, FK Mladá Boleslav, FC Baník Ostrava, FC Zbrojovka Brno