Fanouškům se poprvé představí při nedělní ligové bitvě s plzeňskou Viktorií.

„Chci odehrát co nejvíce zápasů. Snad ukážu, co umím a týmu pomohu,“ přeje si na startu dalšího zahraničního angažmá rodák z města Bugojno.

Ševci si od Pidra slibují zkvalitnění levé strany hřiště. „Přichází hráč, který toho má v pětadvaceti letech už hodně za sebou, hlavně díky startům v Lize mistrů, americké MLS a reprezentaci. Věříme, že bude velkým přínosem pro tým,“ uvedl viceprezident FC Zlín Zdeněk Grygera.

Pidro je ofenzivní levý bek, může hrát i na křídle. Zdobí jej rychlost, dravost, má rád agresivní hru. „Nerad o sobě mluvím, radši to ukazuji na hřišti,“ říká s úsměvem.

Nastoupit by chtěl už o víkendu. „Udělám všechno pro to, abych byl v nominaci na nedělní zápas,“ slibuje.

Trenér Vrba se zahraniční posilou počítá, na část zápasu jej jistě pošle. Otázka je, v jakém je Pidro stavu.

Bývalý hráč Sarajeva se do Česka přesunul z Ameriky, v Major League Soccer nosil dres St. Louis City. V elitní světové lize si však připsal jenom dva starty, jinak působil v nižší americké soutěži MLS Next Pro.

„Mluvil jsem s naším sportovním ředitelem Lutzem Pfannenstielem, který mi pověděl celý příběh o Zlínu, o klubu a já řekl ano! O české lize jsem slyšel mnoho. Mohla by to pro mě být skvělá příležitost zahrát si fotbal na dobré úrovni, zajímavá zkušenost,“ vnímá.

Zdroj: Youtube

I když transfer ze zámoří nebyl vůbec jednoduchý, dorazil Bosňan na Moravu hned po víkendu. „Bylo to velmi rychlé. Odehrál jsem v Houstonu dva zápasy a zavolali mi, že bych tady mohl za pár dní být. Moc jsem se na to těšil a konečně jsem zde,“ líčí pro klubovou televizi.

O novém klubu se bavil především s Vukadinem Vukadinovićem, se kterým se již potkal v kabině na Letné, informace ale měl i odjinud. „Vím, že Zlín hraje několik let první ligu, má za sebou i působení v Evropské lize,“ dozvěděl se.

Fotbalisty Zlína posílil bosenský reprezentant Selmir Pidro.
Ševce posílil bosenský reprezentant Pidro. Krajní bek dorazil do Zlína z Ameriky

V Česku je podruhé v životě. V sedmnácti letech s dorostem Sarajeva absolvoval v Praze několikadenní turnaj, nyní se do země znovu vrátil.

„Z českých hráč znám Petra Čecha, Tomáše Rosického a taky Tomáše Ostráka, se kterými jsem byl v St. Louis. Je to můj kamarád a velmi dobrý fotbalista,“ říká.

V Americe se mu líbilo. „Je to opravdu skvělé místo na žití,“ zjistil. „Nezáleží, kde konkrétně jste, všude je spousta místa, všechno je velké,“ přidává s úsměvem.

Za oceánem se mohou pochlubit obrovskými stadiony, výborným zázemím, dobrými podmínkami na trénování. „Fotbal v MLS je velmi kontaktní. Je to tam opravdu kvalitní,“ oceňuje.

Úspěchy ale sbíral hlavně v rodné Bosně. Se Sarajevem dvakrát získal titul a dvakrát vyhrál domácí pohár. S týmem si zahrál i evropské poháry. Na kontě má osm startů v Lize mistrů, Evropském poháru i Konferenční lize.

„Pamatuji si na můj první zápas v pohárech a také druhé utkání proti italské Atalantě Bergamo,“ pronesl.

Pětadvacetiletý levý obránce, jehož kariéru poznamenalo vážné zranění kolena, má za sebou i duely v reprezentaci. S týmem do jednadvaceti let absolvoval pět kvalifikačních utkání, s národním mužstvem Bosny absolvoval dva přípravné zápasy.

„Bylo opravdu skvělé si si v jednom mužstvu zahrát s takovými hráči, jako jsou Džeko, Pjanić či Kolašinac,“ dodal na závěr.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...