„Samozřejmě jsem smutný, zklamaný. Hlavně kvůli výsledku,“ přiznal po nevydařeném střetnutí domácí kouč Josef Csaplár.

Svěřencům o poločasové přestávce i po konci utkání zopakoval, že proti týmům z popředí tabulky nemohou inkasovat tak laciné góly, jako obdrželi ve šlágru se Spartou.

I když ševcům v úvodu střetnutí haprovala defenziva, za očekáváním zůstala i útočná fáze.

„Toto utkání rozhodla naše nekvalita a kvalita Sparty,“ poznamenal zlínský trenér.

Podle Csaplára nebyl výkon Fastavu úplně špatný, problémem byla hra v pokutových území.

„Už třicet let opakuji, že můžeme hrát mezi šestnáctkami, jak chceme, ale rozhodující je kvalita v pokutovém území. Tam jsme prostě selhali. Proto takový výsledek,“ míní zkušený kouč.

Zlín vyhrál se Spartou jediný z posledních osmi ligových zápasů, bídnou bilanci nevylepšil ani po reprezentační přestávce. Pražané přitom venku v této sezoně získala jediný z celkových jedenácti bodů.

Ševcům k lepšímu výsledku nepomohly ani posily, které Cspalár možná trochu překvapivě nasadil od první minuty. „Ve změnách ale problém nebyl,“ je přesvědčený domácí kormidelník.

Nejsložitější to měl Gruzínec Giorgadze, který se o své nominaci dozvěděl až v den utkání.

„Před zápasem přišel Hlinka s tím, že nemůže, že je zraněný. Tak dvakrát polkl a šel hrát. Ale odvedl slušný výkon,“ řekl Csaplár, který nezatracoval ani Folprechta s Wágnerem.

„Na to, že oba za nás hráli poprvé, tak to nebyl žádný propadák,“ míní.

Podle Csaplára nejdou chyby na vrub novému složení, ale individuálních chyb. „Nebudu jmenovat, ale u jednoho hráče se opakovala třikrát po sobě,“ zlobil se.