V zimní pauze sice přišli Kozák s Balajem, ale pokud se chce Zlín zachránit, na střílení branek by se mělo podílet více hráčů.

Jen „dvě věže“ stačit nemusí. „Je pravda, že se střílením gólů máme dlouhodobý problém,“ souhlasí i viceprezident klubu FC Trinity Zdeněk Grygera.

V přípravě se borci z ofenzivy netrefili ani jednou, o branky se podělili pouze stopeři a defenzivní záložník Hlinka. Zbytek mužstva mlčel.

I proto čeká Moravany velmi složité jaro.

Ševci, kteří se po nepovedeném podzimu nacházející na barážové patnácté pozici, mají před posledními Pardubicemi jen dvoubodový náskok.

Před novým trenérem Pavlem Vrbou je tak spousta práce, složitá mise. „Všichni ale věříme, že to společně zvládneme,“ ujišťuje Grygera.

Moravané po podzimu přišli o útočníka Jawa, jenž po vypršení smlouvy coby volný hráč zamířil do Mladé Boleslavi.

Mladík Hrdlička bude kvůli většímu vytížení na jaře hostovat v druholigovém Třinci.

Jinak se kádr Zlína nijak neoslabil.

Vedení klubu naopak přivedlo urostlé hroťáky Kozáka s Balajem.

Na Letné si od vysokých fotbalistů hodně slibují. „Pro nás byla priorita útočná fáze,“ říká Grygera.

Třiatřicetiletý Kozák i o osm let mladší Slovák by měli ševcům vystřílet záchranu, v přípravě se ale neprosadili. „Jejich čas jistě přijde,“ věří Grygera.

Trenér fotbalistů Zlína Pavel Vrba.
Marodi vnesli další otazníky. Jak bude vypadat základní jedenáctka Zlína?

Defenzivu zase vyztužil stoper Jeřábek. Bývalý zadák prošel Duklou, Teplicemi a Jabloncem, do Baťova města zamířil přes Kazachstán a Slovensko, naposledy působil v Michalovcích.

„Věřím, že Michal naváže na povedené výkony z podzimní části slovenské ligy a pomůže nám v jarní části zpevnit naše obranné řady,“ přeje si Grygera.

Podle něj kádr stále není uzavřený. „Do konce přestupního termínu ještě nějaké pohyby mohou být,“ říká zlínský funkcionář.

Ševci se po návratu z Malty chystají na ostrý ligový start proti Baníku na Vršavě. Na Letnou, kde se trávník již vyhřívá, se dostanou až v pátek.

Hrát nebude vykartovaný středopolař Hrubý a kvůli dohodě klubů ani Reiter, jenž ve Zlíně hostuje právě z Ostravy.

Otazník visí nad kapitánem Procházkou. Zkušený obránce si na Maltě poranil sval, nyní trénuje individuálně. „Mohl by se uzdravit,“ doufá Grygera.

S týmem naopak naplno trénuje záložník Tkáč. Návrat šikovného fotbalisty do sestavy se tak blíží, ale začátek jara zřejmě nestihne. „Udělal první krok k tomu, aby se mohl zúčastnit zápasu,“ těší i tak Grygeru.

Naopak mimo mančaft dál zůstává Adam Hloušek. Zkušený krajní bek či křídelník promarodil téměř celý podzim. V prosinci absolvoval operaci a nyní se chystá sám.

„Až bude připraven, připojí se k týmu,“ uvedl Grygera.

Jednadvacetiletý fotbalista Zlína Lukáš Hrdlička je na zkoušce v druholigovém Třinci.
Hrdlička zkouší štěstí v Třinci. Ve Zlíně se bude sázet na zkušenost, tuší

O místo v prvoligovém kádru se v zimní pauze rvali šikovní mladíci ze staršího dorostu. Herní soustředění na Maltě sice absolvoval pouze Tom Slončík, i jeho parťáci z devatenácti se ale jeví velmi slušně. „Jejich výkony a přístup mi dělá radost,“ oceňuje Grygera.

„Pokud budeme v lize úspěšní, mohou dostávat čím dál víc prostoru,“ přidává.

Bývalý obránce Sparty, Ajaxu či Juventusu pozitivně hodnotí i pobyt na Maltě, kde předposlední tým FORTUNA:LIGY absolvoval desetidenní soustředění.

I když ševci na přípravném turnaji ani jednou nezvítězili, na zasněženou Moravu se vrátili dobře nachystaní i naladění.

„Příprava byla kvůli mistrovství světa v Kataru netypická a kratší. Podmínky i soupeři byli na Maltě na nejvyšší úrovni. I když výsledkově to nebylo podle představ, zápasy nám hodně ukázaly a dost napověděly. Věřím, že jsme na start ligy dobře připravení a vstup do jara nám vyjde,“ přeje si nejen Grygera.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …