Opora Fastavu dobře ví, že by se mu to nemuselo vymstít. „Ještě se mi to nikdy nepovedlo, ale chtěl bych konečně dosáhnout na dvouciferné číslo,“ prozradil alespoň vytáhlý útočník.

Ševci budou na klíčového forvarda a nejlepšího střelce týmu spoléhat i v nadcházejícím ročníku.

Poznar se loni trefil devětkrát, stejně branek nastřílel i o rok předtím.

V sezoně 2018/2019 skóroval osmkrát, po návratu Zlína do ligy se prosadil sedmkrát. I když v Plzni ani později v Ostravě tak produktivní nebyl, v mateřském klubu se mu daří a svoje statistiky by chtěl ještě přikrášlit.

„Všichni si přejeme mít úspěšnou sezonu,“ říká dvaatřicetiletý forvard, který chce pomoct hlavně novému hlavnímu kouči Janu Jelínkovi.

„Bylo by to fajn, kdy se nám dařilo a fungovalo to. Trenéři z domácí líhně si šanci zaslouží. Zase by to chtělo objevit nového Páníka, nějakou legendu,“ říká.

I když se trenéři na Letné střídají jako ministři zdravotnictví, Poznar dál zůstává útočníkem číslo jedna. Nejinak tomu bude i letos.

Zatím však není jasné, kdo mu bude ve střílení branek nejvíce pomáhat. Parťáky na hrot si ale nevybírá. „To nechám na trenérovi. Myslím že máme v kádru šikovné kluky,“ uvedl.

Poznar si pochvaluje letní posily. Vyzdvihuje partu, výborný kolektiv. „Noví kluci to charakterově pozvedli, kabina se zlepšila. Věřím, že bude jedno, kdo bude na hřišti, ale diváci pokaždé uvidí soudržný tým,“ je přesvědčený.

Ve Zlíně se nezměnil pouze trenér, část mužstva, ale také koncepce hry.

„Snažíme se dostávat do příležitostí postupným útokem, vytvářet si šance po vědomých akcích. Chceme být víc nebezpeční v pokutovém území. Pevně věřím, že to bude fungovat,“ dodává.