„Soupeř má svoje starosti, které nás ale nezajímají. Díváme se na sebe. My ho chceme přehrát, zaskočit a domů přivést nějaké body,“ říká kapitán Fastavu Tomáš Poznar.

Zatímco Moravané se na venkovní duel pečlivě chystají, Liberečtí po ostudné pohárové blamáži, kdy ve 2. kole doma senzačně vypadli s třetiligovými Zbuzany po domácí prohře 1:2, řeší personální změny. Ve hře je konec kouče Hoftycha, mluví se o doplnění kádru.

„ Asi si představovali začátek sezony jinak, ale určitě budou odhodlaní odrazit se k lepším výsledkům. My jedeme ven, chceme napravit minulé utkání s Olomoucí, odčinit porážku. Věřím, že předvedeme dobrý výkon, který bude podpořený příznivým výsledkem,“ přeje si Poznar.

Slovan v tomto ročníku opouští MOL Cup jako první zástupce nejvyšší soutěže. Svěřenci trenéra Pavla Hoftycha si nezvedli sebevědomí po špatném vstupu do první ligy, ve které z úvodních pěti kol získali jediný bod a jsou na posledním místě tabulky se skóre 1:9.

Tak špatně na tom trojnásobný ligový šampion dlouho nebyl. „Liberec je stálá značka, silný klub. Pořád má velmi kvalitní tým. Postavení v tabulce určitě neodpovídá. Asi musí najít svoji fotbalovou tvář,“ přemítá zkušený forvard.

Ševci neporazili Slovan šest zápasů za sebou, U Nisy naposledy brali všechny body před čtrnácti lety. Letos v zimě ale sahali po remíze, právě Poznar ale v 88. minutě zahodil penaltu a Zlín se domů přes celou republiku vracel s těsnou porážkou 0:1.

„Hráli jsme tam dobře, ale nic z toho nevytěžili. Na výkon chceme navázat, tentokrát i s bodovým ziskem,“ říká odhodlaně.

Poslední vzájemný souboj skončil na Letné bezbrankovou remízou. „Doma jsme s nimi odehráli dobré utkání. Každý zápas je ale jiný. Navíc je nová sezona, oba týmy mají jiné hráče a také postavení v tabulce je odlišné,“ připomíná opora Fastavu.

Podle Poznara bude důležité neinkasovat jako první. „My ze všech zápasů vedli jenom jednou a utkání s Teplicemi jsme zvládli, takže určitě to výhoda je,“ souhlasí někdejší forvard Plzně či Baníku Ostrava.

„My jsme teďka měli starty takové vlažné. Koncentrovanost na začátku zápasy by měla být větší. Chceme mít hru ve vlastní režii. Věřím, že zvolíme nějakou strategii, kterou splníme a přinese úspěch,“ doufá.

Minulý zápas s Olomoucí si důkladně rozebrali u videa, našli chyby, které již nemíní opakovat. „Je pravda, že Sigma byla velmi efektivní, ale my jsme se nevyvarovali situacím, které nás stály lepší výsledek, body. Teď je na nás hráčích, abychom se jim příště vyvarovali a už je neopakovali,“ říká.

Na odstranění nedostatků budou mít ševci dost času v reprezentační přestávka, kterou mužstvo po utkání v Liberci čeká. Ševci si příliš neodpočinou, protože za týden ve středu hrají pohárové utkání v Blansku. „Myslím, že je to šťastně zvolené, protože furt máme nějaký režim, budeme v zápřahu,“ myslí si Poznar.

Dvaatřicetiletý útočník ani duel MOL Cupu nepodceňuje. „Musíme se na soupeře dobře připravit a postoupit. Víkend pak bude volný, trošku vypneme,“ zakončuje povídání autor tří letošních branek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...