„Neodchází se mi s lehkým srdcem, protože Zlín je a vždycky bude klub mého srdce. Chtěl bych Vám poděkovat za podporu, kterou jste mi tady dávali. Zažil jsem zde spoustu hezkého a vždy na to budu rád vzpomínat,“ řekl po přestupu Poznar.

Nejlepší ligový střelec Fastavu po třech a půl letech znovu opouští rodné město, mateřský klub, aby se vydal vstříc svému vysněnému zahraničnímu angažmá.

„Bude to pro mě nová zkušenost, velká výzva. Těším se na nové spoluhráče, jiné prostředí. I když vnímám i riziko. Tým je poslední a klidně se může stát, že sestoupí. Já ale obavy nemám. Klub má ambice, funguje, určitě by se chtěl hned vrátit,“ uvedl zkušený útočník.

Nabídky ze zahraničí měl již dřív, ale vždycky z různých důvodů z námluv sešlo a skončil v Česku. Výjimkou byla jenom krátká štace na Slovensku, kde nosil dres Trnavy. 

Nyní všechno klaplo, byť ani odchod do Polska se neobešel bez peripetií. I když přestup "upekl" těsně před uzavřením transferového okna, Poznar má konečně klid a nyní pozná i jinou soutěž než je FORTUNA:LIGA.

„Polská liga je velmi zajímavá, pro fanoušky atraktivní. I když jejich týmy se nedostávají do Evropy, fotbal v Polsku je hodně populární. Tamní trh je daleko větší než český, navíc stadiony jsou na vyšší úrovni než u nás,“ srovnává.

O nabídce klubu Termalica Nieciecza věděl delší dobru. V kontaktu s jejich představiteli byl asi měsíc. Zájem neopadl ani po Poznarově nepříjemném zranění. A když se s vedením polského celku dohodli i šéfové Fastavu Zlín, nebylo co řešit. „Nakonec jsou všichni spokojení,“ těší hráče.

Ševci za svoji oporu, které v létě končí smlouva, dostanou necelý milion korun. Také útočník si finančně polepší a polský tým získá zajímavou posilu.

„Ve Zlíně jsme se rozešli v dobrém,“ ujišťuje. „Všem lidem v klubu jsem poděkoval. S majitelem Červenkou i generálním manažerem Zdeňkem Grygerou mám nadstandardní vztah, v klubu jsem něco odvedl. Věřím, že když mi vydrží zdraví a budu ještě platný, může se na sklonku kariéry vrátit a ještě mladším klukům něco předat,“ míní.

V dresu ševců zaznamenal v nejvyšší soutěži 41 branek, žádný jiný fotbalista jich v novodobé historii Zlína tolik nedal.

Přesto vedení klubu Poznara nijak nepřemlouvalo, nepřišlo s novou vylepšenou smlouvou.

„Dobře vím, jaká je nejen tady ve Zlíně situace. Proto jsem rád, že to dopadlo takto a nemusím to třeba jako jiní kluci řešit až na konci sezony,“ říká.

Nyní se bývalý forvard Ostravy a Plzně soustředí na angažmá v Polsku, kam jej zlákali nejen podmínky, ale i trenéři Látal s Kučerou, kteří zvedají ze dna Estraklasy poslední Termaliku.

Poznar jim má společně s dalšími krajany Hybšem, Hubínkem a Bezpalcem ve složité záchranářské misi pomoct. „Je pro mě výhoda, že tam jsou,“ přitakává.

„Třeba s trenérem Látalem mám dobrý vztah. I když pod ním budu hrát poprvé, v minulosti jsme proti sobě nastupovali v lize. Vím, že je náročný, ambiciózní, má spoustu zkušeností. V Polsku má dobré jméno, dařilo se mu hlavně v Gliwicích,“ pronesl.

Kdy bude Poznar kouči Látalovi k dispozici, zatím netuší.

Zkušeného útočníka na konci zimní přípravy vyřadilo nepříjemné zranění břišního svalu, od té doby marodí. Přesnou diagnózu dlouho neznal. Trápil se, bál se operace, ale nyní to vypadá, že to nejhorší má za sebou.

Bolest břišních svalů pomalu ustupuje, návrat na trávníky je ale zatím v nedohlednu. „Nechci nic uspěchat,“ dodává na závěr.