„Chceme se loučit s tímto podivným rokem výhrou a končit jej v plusových bodech,“ prohlásil trenér Fastavu Bohumil Páník.

Trenér Fastavu Bohumil Páník už může počítat s nejlepším střelcem Poznarem. Zkušený útočník vynechal poslední dva zápasy kvůli vyloučení v domácím duelu s Jabloncem, proti sklářům by měl zase hrát. „Měl by zvýšit naši efektivitu,“ věří Páník.

Důraz a bojovnost dvaatřicetiletého forvarda se budou ševcům náramně hodit. Moravané totiž bez Poznara neskórovali, gól už nedali tři zápasy. „V posledním zápase v Praze proti Pardubicím jsme hráli dobře, ale chyběla nám právě koncovka. Chceme si vytvořit tlak a nějak ten balon do branky dotlačit,“ říká.

Zlíňané na výhru na čekají skoro měsíc. Skláři ale nebudou snadným protivníkem.

I když letos tápou a třeba nedávno v Plzni schytali ostudný výprask 0:7, v neděli se zvedli, když zvládli záchranářský souboj s Brnem a díky gólové patičce Tomáše Kučery ze 79. minuty přemohli Brno 1:0. Teplice mají na kontě třináct bodů a jsou čtrnácté.

„Teplice mají spoustu zraněných a nemocných hráčů, ale jejich síla spočívá ve hře dopředu,“ upozorňuje Páník.

Ani na Letné nechtějí Severočeši vyjít naprázdno.

„Nepojedeme do Zlína s poraženeckou náladou. Nejsme ještě v žádném klidném středu tabulky, čeká nás ještě hodně práce. Pro takový ten klid je ale nedělní vítězství důležitý počin. Jsem rád, že jsme se oklepali po debaklu v Plzni a získali veledůležité tři body. Nyní se ale musíme posouvat dál a dělat další kroky. Tým by měl být daleko více hladovější a neuspokojovat se,“ uvedl na klubovém webu nový teplický kouč Radim Kučera. Vigantický rodák nahradil na lavičce odvolaného Stanislava Hejkala.

„Nový trenér vždycky přinese do mužstva nové věci, takový impuls. My se však soustředíme na sebe. Kvalitu máme, ale vítězství nepřijde samo,“ ví dobře Páník.

Tepličtí fotbalisté pod Kučerou bodovali ve třech ze čtyř duelů, venku se jim ale nedaří. Fastav navíc doma porazil Teplice třikrát za sebou a navíc neinkasoval. Pokud nastoupí, čeká Gruzínce Čanturišviliho jubilejní padesátý zápas v české nejvyšší soutěži.

FORTUNA:LIGA, 14. kolo -

FC Fastav Zlín (11.) - FK Teplice (14.)

Výkop: středa v 15.00, stadion Letná

Rozhodčí: Machálek - Dresler, Bureš (Dorušák)

Ligová bilance: 8-3-14

Poslední zápas: 1:4 (21., 79. a 87. Řezníček, 65. Shejbal – 16. Poznar, 28. června 2020)

Pravděpodobné sestavy: Zlín: Dostál – Vraštil, Buchta, Kolář – Cedidla, Conde, Janetzký, Slaměna – Jawo, Poznar, Čanturišvili. Trenér: Páník.

Teplice: Diviš - Vondrášek, Ljevaković, Kučera, Černý - Vukadinović, Jukl, Fortelný, Moulis - Řezníček, Mareš. Trenér: Kučera.

Tip Deníku: 2:0