„Pro všechny to byl zápas blbec. My jsme sem přijeli na výlet, proto zápas jakkoliv hodnotit nemá cenu,“ říká stoper Fastavu Petr Buchta.

Ševci v Liberci prohráli popáté z posledních šesti duelů, takovou dardu ale schytali pod Ještědem vůbec poprvé. „Nevím, co k tomu říct, dneska to bylo celé trapné,“ ví sedmadvacetiletý obránce.

Severočeši rozhodli sobotní duel už v úvodním dějství, kdy se po třech centrech Malinského postupně prosadili Breite, Musa a Potočný. „Všechny góly byly naprosto stejné,“ nechápal Buchta.

Moravané chtěli po přestávce s nepříznivým výsledkem něco udělat, brzy po pauze ale obdrželi čtvrtý gól a bylo hotovo. Ševci navíc od 52. minuty hráli bez vyloučeného Pabla Podia a v přesilovce uzavřel skóre střídající Pešek. „Vývoj utkání byl strašidelný,“ pravil Buchta. „My si v šatně řekneme, že budeme hrát víc poctivě a ve 49. minutě dostaneme další gól, pak červenou. Potom už to bylo jenom o tom, kolik dostaneme branek, protože Liberec v závěru měl neskutečně moc šancí,“ ví spolehlivý zadák, který na konci rozhodnutého utkání rovněž chyboval.

I proto hráči Fastavu po třech kolech vyšli bodově naprázdno a v tabulce zůstali třináctí. „My jsme naposledy vyhráli s Olomoucí a byli rádi, že jsme zastavili sérii porážek. Dneska jsme to chtěli potvrdit, ale vůbec nám to nesedlo,“ dodal Buchta.

Ševci se musí po nepříjemném debaklu rychle otřepat, vždyť už v sobotu doma nejen kvůli fanouškům nemohou dovolit.

Fotbalisté Zlína (v bílých dresech) prohráli v 17. kole FORTUNA:LIGY na hřišti Slovanu Liberec 0:5.
Mizérie pod Ještědem. Ševci schytali v Liberci výprask, přišli o Podia