„Bylo to pro nás trochu smolné utkání. Doplatili jsme na neproměňování šancí,“ mrzí Poznara.

Ševcům k lepšímu výsledku nepomohla vedoucí branka. „Začali jsme dobře, dali vedoucí gól po akci, kterou jsme připravovali. Měli jsme další šance, které jsme ale neproměnili. Nedali jsme ani penaltu,“ štve třicetiletého forvarda.

V tu chvíli se rušné utkání lámalo. „Bohužel jsme si v prvním poločase neudělali dostatečný náskok. Soupeř pak potrestal naši chybu a nakonec se borec ze čtyřiceti metrů trefí do šibenice,“ kroutí hlavou Poznar.

I přes nepříznivý výsledek se na utkání snažil najít pozitiva. „Hrálo se v dobrém tempu. Musíme ale příště víc pracovat a být víc důslední směrem dozadu, aby se nám to zase nevymstilo,“ říká vysoký fotbalista, který odehrál proti ruskému týmu kompletní porci minut.

Poznar si pochvaloval terén i počasí, které se v neděli na Turecké riviéře konečně umoudřilo. „Vyrazili jsme do Turecka hlavně proto, abychom si zahráli se zahraničními soupeři. Je to pro nás příprava a dobrá konfrontace. A hlavně se hraje na přírodní trávě,“ vyzdvihuje borec, jenž na Letné hostuje z mistrovské Plzně.

Pobyt v Beleku si ševci pochvalují. Ve vyhlášeném dovolenkovém rezortu mají k dispozici veškerý komfort. „Dorazili jsme na místo, které známe. Já jsem tady podruhé a nezměnilo se tady nic. Máme opravdu skvělé podmínky, hotel patří v Beleku k jednomu z nejlepších, takže je to tady fakt skvělé,” libuje si.

Komplikací je pouze počasí. Fotbalisty nejen Zlína sužuje na pobřeží Středozemního moře vytrvalý déšť a silný vítr. Zatímco třeba sobotní souboj Liberce s polským Białystokem byl kvůli krupobití o den odložen, ševci se připravují na jarní boje podle plánu. „Na tu předpověď, co měla být, jsme úvodní tréninky zvládli dobře. I když trošku foukalo, tak to nebylo tak hrozné,“ líčí útočník Fastavu.

Volné chvíle tráví zlínský odchovanec na pokoji s Róbertem Matejovem. Zkušení borci odpočívají hlavně u filmů nebo si čtou. „Někteří kluci hrají také karty. A když je potřeba, věnujeme se regeneraci,“ dodává třicetiletý fotbalista.