„Spokojení být nemůžeme. Výsledek je pro nás nepříznivý,“ ví trenér Fastavu Jan Kameník.

Ševci se proti druholigovému nováčkovi trápili hlavně v ofenzivě. „Vpředu jsme měli spoustu ztrát a nedorozumění,“ štve domácího kouče.

I když šel gambijský útočník Lamin Jawo, který v týdnu dorazil do Baťova města z Jihlavy, v obou poločasech sám na hostujícího gólmana, v zakončení pokaždé selhal. Stejně si v úvodní části vedl také mazák Jiráček. „V těchto příležitostech se musíme zachovat zkušeně a proměnit to v branky,“ říká Kameník.

Jinak dvanáctý tým FORTUNA:LIGA moravského soupeře nijak zvlášť nepřehrával. Líšeň zanechala na Vršavě slušný dojem, naopak výkon ševců vzbudil spíše rozpaky. „Nespokojenost je velká. I když jsme měli v závěru tlak, stejně nevyústil v branku, která by nám pomohla k lepšímu výsledku,“ mrzí Kameníka.

Fotbalisté Zlína tak stále mají na čem pracovat. Výrazné oživení do mužstva zatím přinesly ani zahraniční akvizice. Proti Líšni nastoupili útočník Jawo, který měl na ruce dokonce kapitánskou pásku, a středopolař Conde. V obraně se poprvé představil Dominik Simerský.

Guinejský záložník Cheick Oumar Conde
Ševci dotáhli přestup záložníka Condeho. Hrál za Táborsko, chce do Barcelony

„Něco nám to ukázalo, ale je předčasné o tom mluvit. Jsou tady krátce, teprve se musí sžít s týmem. Musíme je vidět v těžkých zápasech. Až potom budeme objektivní,“ ví Kameník. „Třeba Condeho nebo Lamina (Jawo) jsme vyzkoušeli vůbec poprvé a některé další hráče jsme zatím v ostrém zápase neviděli,“ připomíná zlínský trenér, který bude zahraniční akvizice dál zapracovávat do mužstva. Závěry zatím dělat nechce.

Naopak zraněný Španěl Martínez i Lotyš Ikaunieks sledovali nové spoluhráče pouze z lavičky náhradníků. Volno dostali také brankáři Dostál s Rakovanem, Gruzinec Čanturišvili nebo Slovák Hlinka.

„Potřebovali jsme vyzkoušet další hráče, jestli s nimi můžeme dál pracovat. Chtěli jsme je vidět hrát na jiných postech, což se splnilo,“ uvedl Kameník.

Příprava Fastavu bude od neděle pokračovat v Turecku, kam se Jiráček a spol. přesunou letecky z Vídně.

Doma kromě zraněného útočníka Chwaszcze zůstává také Nečas nebo zraněný Španěl Pedro Martínez. Naopak do Beleku s týmem odcestuje mladík Hrdlička. „Nejtěžší třítýdenní fáze skončila, v Turecku doufám že na kvalitních terénech budeme ladit už herní věci. Proti Líšni jsme viděli, že nás nejvíce trápí koncovka. Na té je potřeba hodně zapracovat,“ dodal Kameník.

Jeho tým se na obřeží Středozemního moře v centrální části Turecké riviéry utká s lotyšským celkem FK Spartaks Jūrmala a běloruským šampionem BATE Borisov. V generálce na jarní část FORTUNA:LIGY se pak Zlíňané utkají na Slovensku s Nitrou.

Přípravný fotbal 

FC Fastav Zlín – SK Líšeň 0:1 (0:0)

Branka: 62. Timotej Královič

Zlín: Šiška – Simerský, Buchta (46. Hellebrand), Bačo (46. Azacký) - Kolář, Conde (70. Hrdlička), Cedidla (62. Matejov), Jiráček (46. Bartošák) - Fantiš (62. Janetzký), Džafić, Jawo (62. Poznar). Trenér: Kameník.

Líšeň: Halouska - Jeřábek, Hlavica, Machálek, Matocha, Fila, Zikl, Hanuš, Ševčík, Demeter, Rolinek. (Vítek, Šenk, Bednář, Lahodný, Guilleme, Kučera, Málek, Královič, Dovhanyuk). Trenér: Valachovič.