„Zákroky byly spíš o tom se dobře postavit a zmenšit úhel,“ uvedl na klubovém webu zkušený devětadvacetiletý gólman Fastavu, který na jaře tak nejspíše znovu začne mezi třemi tyčemi a dál bude jedničkou Fastavu.

Rakovan souhlasí s názorem trenéra Kameníka, že Borisov byl nejtěžší a nejkvalitnější protivník, se kterým se Zlíňané v zimní přípravě potkali.

Zatímco před dvěma lety Moravané na stejném místě podlehli běloruskému šampionovi 2:3, tentokrát skončil atraktivní duel plichtou 0:0.

„Věděli jsme, že budeme hrát proti kvalitnímu kombinačnímu týmu, takže na utkání bylo těžké se nachystat. Přesto si myslím, že se nám herně dařilo,“ míní Rakovan.

Ševci se o ještě lepší výsledek sami připravili neproměněnými šancemi v první půli. „Do zakončení jsme se dostali dobrým herním projevem a organizovanou hrou,“ myslí si.

Zatímco v úvodní části byli nebezpečnější hráči Zlína, po přestávce hlavně díky vystřídání byl zase lepší soupeř. „Bylo to hlavně znát ke konci zápasu, kdy už jsme nebyli tak čerství, ale musím říct, že jsme to zvládli,“ pronesl.

Podle Rakovana jsou ševci na jarní odvety dobře připravení. „Soustředění v Turecku splnilo účel. Mohli jsme se aklimatizovat na přírodní trávu,“ oceňuje.

Nyní se ale dvanáctý tým FORTUNA:LIGY vrátí do české reality, když se bude znovu připravovat v Baťově městě. Zlínští fotbalisté se ale i přes veškerý komfort, který měli v Beleku, rádi vrátí domů. Výjimkou není ani vysoký gólman.

„Rodina mi chybí, takže se na ni samozřejmě moc těším,“ přiznává Rakovan, jenž už vyhlíží start druhé poloviny sezony. „Koncentrace na jaro už je tady,“ hlásí.