Zatímco na jihu Čech bylo počasí konstantní, na severu Čech se neustále měnilo. „Toto bylo ještě horší než před týdnem,“ ulevil si.

I v těchto složitých podmínkách zkušený slovenský gólman zářil.

V první půli zneškodnil Pilařovi penaltu, bravurně lapil i další šance soupeře.

Nenudil se ani po přestávce, kdy pochytal další tutovky Jablonce.

Nestačil jenom na dorážku střídajícího Ikaunikse po rohu Kroba a hlavičce Kubisty.

„Samozřejmě jsme v Jablonci chtěli bodovat naplno, takže jsme z výsledku 1:1 trošku zklamaní. Na druhé straně jsme neprohráli a každý bod zvenku se počítá,“ ví dobře Rakovan.

Ševci měli zápas skvěle rozehraný, od páté minuty vedli, když se hlavou trefil sváteční střelec Hloušek, kterému míč naservíroval další bývalý hráč Jablonce Vukadinovič.

Domácí mohli srovnat ve 37. minutě, kdy právě Hloušek fauloval Surzyna a sudí Szikszay ukázal na bílý puntík.

Rakovan ovšem spoluhráče ve složité chvíli jako již několikrát předtím podržel, ránu Pilaře směřující k tyči bravurně vyrazil.

„Před každým zápasem se dělají statistiky, i s trenérem gólmanů na tom pracujeme. Samozřejmě ne vždy nám to vychází, protože hráči se střídají a mění se i strany. Snažil jsem se čekat do poslední chvíle a vyšlo to,“ uvedl v klidu slovenský gólman.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) se ve 28. kole FORTUNA:LIGY představili v Jablonci.
Podívejte se: Rakovan chytil penaltu, rychlá trefa Hlouška přinesla jen bod

Dvoumetrový zlínský brankář i po změně stran předváděl excelentní zákroky.

Nejtěžší podle Rakovana byla hlavička Malínského a následná dorážka Silného.

Hostující opora inkasovala až v 72. minutě. Po rohovém kopu Kroba urostlý Kubista u bližší tyče míč přizvedl a Ikaunieks hned svůj první dotek s míčem proměnil v gól.

Zkraje března Lotyš v roli žolíka podobně zachránil bod s Hradcem Králové. „Bylo to dobře vyřešené,“ uznala zlínská jednička.

„My jsme bohužel ve druhém poločase udělali spoustu faulů, čelili standardním situacím. Snažili jsme se s tím vypořádat, bohužel jedenkrát se nám to nepodařilo,“ štve Rakovana.

V houstnoucím sněžení se už skóre nezměnilo, byť hlavně Jablonečtí šturmovali za výhrou.

Fastav mohl soupeře dorazit za stavu 1:0, ale pojistku nepřidal a pak litoval. „Druhý poločas se odehrál nahoru a dolů, pro diváky to byl zajímavý, atraktivní fotbal. Taktiky ve hře už ale bylo méně,“ ví.

Na těžkém terénu se ale moc kombinovat nedalo. Oba týmy vsadily na jednoduchost, rozhodnout mohl jakýkoliv šťastný odraz.

Hráči si v nedělním duelu vyzkoušeli míče dvou barev. Bílé balony totiž nešly na sněhu vidět, proto pořadatelé vytáhli ze skříně ty oranžové, které ve vánici krásně svítily. „Ale zase byly rychlejší a měnily směr,“ dodal Rakovan.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …