„Je trochu nezvyk hrát až do poloviny prosince. Osobně bych přivítal víc zápasů v létě, ale to žádný z nás nezmění. Nezbývá nám než se připravovat na utkání a i nepřízeň počasí,“ zůstává v klidu Dostál.

Kdyby mohl, celou sezonu odchytá v triku s krátkým rukávem a kraťasech. Zatímco navlečení fanoušci při teplotách kolem nuly v ochozech klepou kosu, zlínský gólman stojí v šestnáctce a soustředí se. „Člověk se musí nějak zahřát, aby se hlavně po zdravotní stránce nic nestalo, ale nějaké speciality nemám. Jen trošku prodlužuji rozcvičku, to je celé,“ říká. „Zima mi samozřejmě taky je, ale nemyslím na ni, tak je o dost menší nebo není,“ přidává s úsměvem.

Fryštáku, kde se zkušený útočník Marek Vavruša blýskl patnácti přesnými zásahy.
Vavruša: Na góly pracuje celé mužstvo, já už jen dávám rozhovory

Náladu mu v závěru podzimu kazí návštěvnost. Díky televiznímu přenosu z každého utkání pohodlní příznivci zůstávají raději v teple domova, stadiony pak v posledních kolech zejí prázdnotou. „Samozřejmě že to člověk vnímá,“ přiznává. „Je to škoda hlavně pro nás na hřišti a samozřejmě třeba i pro rodiče s dětmi, protože pro ty menší už je opravdu chladno,“ pokračuje. „Tím spíš bych víc zápasu přesunul na teplejší měsíce. Podle mého názoru by to vyhovovalo všem,“ zakončuje téma Dostál.

Třeba ševci by si přitom za své výkony a výsledky zasloužili větší podporu diváků. Vždyť Bílkův tým přezimuje v ligové tabulce nejhůře na šestém místě. A nic na tom nezmění ani závěrečná bitva v Teplicích. „S umístěním můžeme být spokojení, i když poslední dva zápasy trošku kazí dojem. Takže teď máme možnost to napravit. Ale jinak šesté místo je fajn,“ míní Dostál.

Vozidla, která muž poškodil
Recidivista řádil na Zlínsku. Kradl i střílel do výloh a aut

Na neoblíbených Stínadlech se Zlínu pokaždé boduje těžko. Ani teď o adventním víkendu to nebudou mít Jiráček a spol. jednoduché. „Teplice jsou nepříjemným soupeřem. Mají silové mužstvo s rychlými krajními hráči, které dost využívají,“ vyzdvihuje přednosti soupeře sedmadvacetiletý brankář.

Severočeši jsou navíc v pohodě. V posledním utkání dokonce zaskočili Spartu, když na pražské Letné trefou Moulise zvítězili 1:0. „Bylo to trošku překvapení. Na druhé straně Sparta není v ideálním rozpoložení, čehož Teplice využily. Ale vyhrát na Letné se vždycky počítá jako velmi dobrý úspěch,“ prohlásil Dostál.

Že by ale Severočeši šli do utkání se Zlínem pod vlivem senzačního triumfu jinak než do předcházejících soubojů, si ale nemyslí. „Je to poslední zápas a obě mužstva budou chtít urvat co nejlepší výsledek,“ je přesvědčený.

Zato ševci mají po porážkách v Jablonci a doma s Plzní co napravovat. „Museli jsme si některé věci ujasnit a vysvětlit chyby, abychom se jich co nejvíc vyvarovali. Jinak nálada je dobrá. Všichni jsou odhodlaní těžký zápas zvládnout,“ říká.

Zda se v dresu Fastavu objeví francouzský útočník Beauguel, ví jenom trenér Bílek. Hráči takové informace nemají.

Všichni už se ale těší na Vánoce a přestávku, která už se kvapem blíží. „Mám tyto svátky moc rád, protože se vidím se všemi lidmi z rodiny a všechno je takové pohodové,“ líčí.