„Není to vyloženě útočník, jako spíš podhrot. Tomáš měl být tou věží, která to sklepává a prodlužuje, já to za něj zase musím oběhat,“ popisuje bývalý hráč Bohemians 1905 nebo Brna.

Šestadvacetiletý fotbalista, který nastoupil v základní sestavě, se proti soupeři z nižší soutěže příliš neprosadil. V prvním poločase to ale haprovalo celému týmu, i proto byl po pětačtyřiceti minutách výsledek nerozhodný 1:1.

„V tomhle počasí to byl docela náročný zápas. Trenér řekl, že to hlavně musí splnit kondiční stránku, což se povedlo. I když jsme odehráli jenom poločas, zbytek jsme doběhali na stadionu. Bylo toho docela dost,“ přiznal Reiter.

Druhá parta si nakonec s Hanáky poradila lépe, unaveného soupeře srazila čtyřmi góly, ševci i díky zlepšenému výkonu ve druhé půli přehráli účastníka MSFL 5:1.

Fotbalisté Zlína (bílé dresy) v úvodním letním přípravném zápase přehráli třetiligový Uničov 5:1.
Ševci na úvod přípravy otočili duel s Uničovem. Trefil se Čanturišvili i mladíci

Takové výsledky by se fanouškům líbily i ve FORTUNA:LIZE. „Trenér po nás chce, ať jsme nahoře minimálně čtyři. Když nás v útoku doplní Hrubas (Hrubý) s Hlínou (Hlinka), mohlo by nás tam být ještě víc a mohlo by to fungovat,“ věří.

Odchovanec Sparty si zatím pobyt v Baťově městě nemůže vynachválit. „Vždycky je příjemné přijít do takového prostředí, kde znám hodně lidí. Ve Zlíně se skládá dobrý tým. Parta v kabině je fantastická, snad to bude fungovat i na hřišti. Chceme hrát dobrý fotbal a získávat body,“ prohlásil.

Dravý křídelník přišel na Letnou z Ostravy, na jaře ale hostoval v Brně, se kterým sestoupil do druhé ligy. I když v Baníku letos prodloužil smlouvu, na sever Moravy se nevrátil.

„Ani pořádně nevím, jak to bylo. Komunikace byla nemastná, neslaná. Samozřejmě respektuji, že Baník o mě ztratil zájem. Proti Ostravě nic nemám, ale nyní jsem rád, že jsem ve Zlíně, kterému chci pomoct,“ uvedl.

Fotbalisty Zlína posílil šestadvacetiletý křídelník Rudolf Reiter.
Mám pocit, že se tu skládá super mužstvo, prohlásil Reiter. Nová posila Zlína

V předminulém ročníku ale ševcům vstřelil branku, která přinesla nejen porážku Fastavu, ale i odvolání tehdejšího kouče Csaplára. „Pamatuji si na to dobře,“ usmívá se.

Nyní fotbalisty Zlína vede Jan Jelínek. Devětatřicetiletý kouč je v nejvyšší soutěži nováčkem. Reiter Páníkova nástupce zatím poznává. „Je to něco úplně jiného, než jsem doteď zažil,“ přiznává s úsměvem.

„Trenér je hodně impulzivní, má rád legrácky. Na druhé straně je vidět, že po nás chce tvrdou práci, což je jenom dobře,“ dodává.