„Není to vyloženě útočník, jako spíš podhrot. Tomáš měl být tou věží, která to sklepává a prodlužuje, já to za něj zase musím oběhat,“ popisuje bývalý hráč Bohemians 1905 nebo Brna.

Šestadvacetiletý fotbalista, který nastoupil v základní sestavě, se proti soupeři z nižší soutěže příliš neprosadil. V prvním poločase to ale haprovalo celému týmu, i proto byl po pětačtyřiceti minutách výsledek nerozhodný 1:1.

„V tomhle počasí to byl docela náročný zápas. Trenér řekl, že to hlavně musí splnit kondiční stránku, což se povedlo. I když jsme odehráli jenom poločas, zbytek jsme doběhali na stadionu. Bylo toho docela dost,“ přiznal Reiter.

Druhá parta si nakonec s Hanáky poradila lépe, unaveného soupeře srazila čtyřmi góly, ševci i díky zlepšenému výkonu ve druhé půli přehráli účastníka MSFL 5:1.

Takové výsledky by se fanouškům líbily i ve FORTUNA:LIZE. „Trenér po nás chce, ať jsme nahoře minimálně čtyři. Když nás v útoku doplní Hrubas (Hrubý) s Hlínou (Hlinka), mohlo by nás tam být ještě víc a mohlo by to fungovat,“ věří.

Odchovanec Sparty si zatím pobyt v Baťově městě nemůže vynachválit. „Vždycky je příjemné přijít do takového prostředí, kde znám hodně lidí. Ve Zlíně se skládá dobrý tým. Parta v kabině je fantastická, snad to bude fungovat i na hřišti. Chceme hrát dobrý fotbal a získávat body,“ prohlásil.

Dravý křídelník přišel na Letnou z Ostravy, na jaře ale hostoval v Brně, se kterým sestoupil do druhé ligy. I když v Baníku letos prodloužil smlouvu, na sever Moravy se nevrátil.

„Ani pořádně nevím, jak to bylo. Komunikace byla nemastná, neslaná. Samozřejmě respektuji, že Baník o mě ztratil zájem. Proti Ostravě nic nemám, ale nyní jsem rád, že jsem ve Zlíně, kterému chci pomoct,“ uvedl.

V předminulém ročníku ale ševcům vstřelil branku, která přinesla nejen porážku Fastavu, ale i odvolání tehdejšího kouče Csaplára. „Pamatuji si na to dobře,“ usmívá se.

Nyní fotbalisty Zlína vede Jan Jelínek. Devětatřicetiletý kouč je v nejvyšší soutěži nováčkem. Reiter Páníkova nástupce zatím poznává. „Je to něco úplně jiného, než jsem doteď zažil,“ přiznává s úsměvem.

„Trenér je hodně impulzivní, má rád legrácky. Na druhé straně je vidět, že po nás chce tvrdou práci, což je jenom dobře,“ dodává.