„Ostrava je v domácím prostředí velice silná, má obrovskou podporu fanoušků. Pravidelně na domácí zápasy Baníku chodí více než deset tisíc lidí, kteří vytvářejí mimořádnou atmosféru. Já doufám, že se ponaučíme ze zápasu s Plzní a utkání bude vypadat jinak než teď o víkendu,“ říká trenér Zlína Pavel Vrba.

Nálada na Letné nebyla po nedělním debaklu bůhvíjaká. „První dny pro nás určitě byly hodně nepříjemné, na druhé straně musíme přiznat, že Plzeň nás přehrávala. Nevím, jestli s takovými soupeři musíme hrát mnohem víc defenzivněji, ale Plzeň toho využila. Byla důslednější a zaslouženě vyhrála. I když naše hra nebyla dobrá, výsledek byl krutý,“ míní.

Ševci už se ale v nepovedeném duelu nepitvají, byť si chyby ukázali a všechno důkladně rozebrali.

„Je pravda, že rozbor utkání trval trošku déle než bývá normálně. Teď je na hráčích, zda si z toho něco vezmou,“ uvedl.

Nyní už se ševci otřepali a chystají se na další těžkou šichtu. Cítí, že po dvou nezdarech potřebují zase zabrat, chytnout se.

Generální manažer FC Zlín Zdeněk Grygera.
Viceprezident FC Zlín Grygera: Věříme, že se zvedneme a budeme i bodově úspěšní

Z mužstva je i přes poslední nezdary cítit odhodlání, všichni chtějí předcházející neúspěchy odčinit, rivala potrápit, z Ostravy přivést nějaké body.

„Věnujeme se taktickým věcem. Hráči vědí, co chceme v Ostravě hrát. Zaměřili jsme na to nějaké tréninky. Připravujeme se na těžké utkání,“ říká Vrba.

Zlínský kouč stále postrádá zraněného brankáře Dostála, na marodce je i záložník Slončík, disciplinární trest si odpyká Černín. Nejen kvůli nim plánuje změny v sestavě.

„Na druhé straně my zase nemáme tak široký a kvalitní kádr, abychom vyměnili osm hráčů,“ prohlásil.

Severomoravané mají soupisku daleko početnější, mužstvo nabušenější. V Ostravě po minulé nevydařené sezoně nastal velký řez. Vedení klubu v létě přivedlo jedenáct nových hráčů.

„Baník se chce vrátit do role černého koně, chce hrát poháry. Mluví o tom dlouho, stále se mu to však nedaří. I proto jsou změny výraznější, než bývaly v minulosti,“ uvedl Vrba.

Fotbalista Zlína Rudolf Reiter dobře ví, že ševci po debaklu s Plzní potřebují bodovat, chytnout se.
Baník? Jsme ve složité situaci. Je mi jedno, kam jedeme, tvrdí zlínský Reiter

Slezané chtějí skončit výše než v minulém ročníku, kdy bojovali ve skupině o udržení a nakonec obsadili jedenácté místo.

Fotbalisté Ostravy v minulém utkání na hřišti Bohemians 1905 zachránili remízu 1:1 díky brance střídajícího Matěje Šína z 87. minuty. Slezané v ligové sezoně venku získali první bod a patří jim sedmé místo.

Souboj tradičních moravských rivalů se hraje v sobotu 23. září od patnácti hodin.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...