Kontaktní trefa střídajícího Jakubova přišla pozdě. Ševci budou na jaře hrát pouze jednu soutěž.

Hostující trenér Michal Bílek se musel v poháru obejít bez dlouhodobě zraněného stopera Buchtu a útočníka Poznara. Libor Holík si plní reprezentační povinnosti, mimo hru jsou také Hnaníček s Železníkem. Premiéru v soutěžním zápase prvního týmu Fastavu si tak odbyl devatenáctiletý mladík Filip Štěpánek, který nastoupil na levé straně tříčlenné obrany Zlína.

Ševci vstoupili do utkání aktivně. Hned v 7. minutě mohl skórovat Beauguel, ale po hlavičce obránce Bača zblízka nedotlačil balon do sítě.
Hanáci odpověděli šancí Dvořáka. Domácí útočník ale zakončoval po přihrávce Zahradníčka ve vyložené pozici vedle. Pak střílel Houska z trestného kopu do zdi.

Zlínští se ve zbytku první půle spíše bránili, ve 36. minutě však podruhé zahrozili. Povedenou ránu Gajiće reflexivně vyrazil olomoucký gólman Buchta. V závěru poločasu střílel z osmnácti metrů Matejov nad. Na druhé straně zboku pálil Falta mimo.

Druhá půle byla opatrná, bez výraznějších šancí. Hanáci drželi balon, lépe kombinovali, ale ševci poctivě bránili.

Až v 67. minutě měl na noze vedoucí gól střídající Yunis. Náhradník Sigmy po přizvednutém centru Zahradníčka dorážel zblízka vedle.

Klíčová chvíle přišla čtvrt hodiny před koncem. Gajić nedovoleně zastavil unikajícího Yunise a sudí Nenadál správně odpískal trestný kop. Balon si nachystal Falta, jenž přesnou ranou k levé tyči nedal brankáři Dostálovi šanci.

Než se stačili hosté nadechnout, utržili další direkt. Bačo v pokutovém území fauloval Yunise a Plšek z penalty zvýšil na 2:0. Ševci stačili porážku pouze zmírnit, když se po standardní situaci prosadil dorážející Jakubov.