„Víme, že nás čeká kvalitní soupeř, který naposledy zvládl zápas na Spartě. Sílu protivníka respektujeme, s podzimem se ale chceme rozloučit výhrou,“ zdůrazňuje zlínský trenér Michal Bílek.

Zkušený kouč má před poslední letošní bitvou starosti se sestavou. Ševci mají problémy hlavně v útoku. Dlouhodobě scházejí Poznar s Železníkem, stoprocentně fit není ani Jakubov. I když je možné, že některý z nich do sobotního zápasu nakonec zasáhne. Velký otazník visí nad Francouzem Beauguelem. Nejlepší střelec Fastavu, který v zimě odchází do Plzně, proti budoucímu zaměstnavateli na vlastní žádost nehrál a není jisté, zda ho Bílek vezme na milost.

Stanislav Dostál. Ilustrační foto.
Recept na zimu? Jenom trochu prodlužuji rozcvičku, říká brankář Dostál

„My si to vyhodnotíme a rozhodneme se,“ uvedl v klidu třiapadesátiletý odborník, který bude na Stínadlech postrádat vykartovaného Matejova. Beauguelovy centimetry i branky budou Fastavu na jaře scházet, zda dostane možnost rozloučit se s týmem přímo na hřišti, se uvidí v sobotu na Stínadlech.

Severočeši soupeře neřeší a konec podzimu si náramně užívají. Poslední dva duely vyhráli, navíc ani jednou v nich neinkasovali. „Chtěli bychom dobré výsledky potvrdit i proti Zlínu,“ říká teplický brankář Tomáš Grigar. Zlín doma zdolal Teplice gólem Jakubova z poslední minuty 1:0. Stejným výsledkem ale Severočeši naposledy zaskočili Liberec a Spartu. „My se pokusíme zopakovat hlavně duel se Slovanem, kdy jsme dali brzy gól,“ plánuje Grigar.

Florbalisté Otrokovic. Ilustrační foto
Pantery srazil vlastní gól Jurčíka. Derby ve Vítkovicích prohráli

Podle domácího kondičního trenéra Antonína Čepka půjde o hodně složité utkání. „Zlín má ve svých řadách velmi dobře fyzicky vybavené hráče. Ať už běžecky nebo silově nebo výškově,“ připomíná.

V závěru podzimu je navíc vždy potřeba přidat k dobrému výkonu i nezměrnou vůli. „Rozhodují morálně volní vlastnosti,“ dodává Čepek.

FORTUNA:LIGA, 19. kolo -

FK Teplice (9.) – FC Fastav Zlín (6.)

Výkop: v sobotu 15. prosince v 15.00, stadion Stínadla

Rozhodčí: Nenadál – Černý, Leška (Severýn)

Ligová bilance: 11-3-7, poslední zápas: 0:1, 18. srpna 2018

Pravděpodobné sestavy: Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Hora, Trubač, Ljevakovič, Kučera, Hyčka – Vaněček.
Zlín: Dostál – Bačo, Buchta, Gajić – Libor Holík, Podio, Jiráček, Hronek, Bartošák – Beauguel, Vyhnal.
Tip Deníku: 1:1.