Mladá posila z pražské Sparty neskórovala při premiéře proti íránskému týmu FC Nassaji Mazandaran a na soustředění v Turecku se neprosadila ani ve druhém duelu proti druholigovému bulharskému celku Dobrudzha Dobrich. I proto ševci hráli v obou případech bez branek.

„Do šancí se dobře dostáváme, jenom musíme zachovat větší klid v koncovce. Myslím, že to přijde,“ věří Schánělec.

Jeden ze tří nováčků ve Zlíně poprvé ve středu nastoupil v základní sestavě, absolvoval hodinu. V součtu obou duelů v Antalyi zvládl devadesát minut.

„I když jsem nastoupil po delší době, cítil jsem se dobře. Vyzkoušel jsem si to, co jsem potřeboval. Jenom škoda toho výsledku, že jsme zápas nezvládli,“ mrzí útočníka.

Rodák z Písku ještě potřebuje chvíli čas na sehrání s týmem, na adaptaci v novém kolektivu. Jinak na trávníku vypadal slušně, obstál.

„Každým zápasem je to lepší a lepší,“ cítí. Do optimální formy, ve které byl třeba podzim, kdy v dresu sparťanského béčka coby kapitán nastřílel ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE sedm branek, mu ale ještě něco schází.

„Ještě máme pár dní na to se s kluky sehrát. Cítím, že se mi snaží pomoct. Věřím, že góly přijdou co nejrychleji,“ uvedl.

Fotbalisté Zlína se v Turecku utkali s bulharským týmem FC Dobrudzha Dobrich.
Ševci se v Turecku střelecky neprosadili, Pidro skončil v nemocnici

Ševci se na konci zimní přípravy dostali pod tlak. Potřetí za sebou neskórovali, v šesti lednových duelech vstřelili jenom tři branky, což je dost tristní.

Zlepšení nepřišlo ani v zápase se sedmým týmem druhé bulharské ligy. I když šancí si Zlíňané vypracovali zase dost, na brankáře Dobrudzhi Dobrich si nepřišli, a tak hráli zase 0:0.

„Byl to specifický zápas, který bychom měli vyhrát,“ ví dobře Schánělec.

„Na obou stranách bylo hodně příležitostí, hlavně my jsme jich měli celkem dost. Doufám, že tyto šance začneme konečně proměňovat,“ přeje si.

Až na výsledky a střelecké trápení si ale zlínští fotbalisté pobyt u Středozemního moře nemohli vynachválit. Byli rádi, že změnili prostředí, konečně mohli trénovat na přírodní trávě. „Soustředění si vyloženě užívám,“ přiznává také Schánělec. „Kluci mě vzali mezi sebe, parta je tady skvělá. Zápisné ještě nebylo, čeká mě to až po návratu do Zlína, protože v Turecku je program hodně nabitý,“ dodává.