„Za branku mu musím poděkovat. Byla to od něj skvělá přihrávka. Toto vymyslet ze stopera je za mě paráda. Na mě už pak bylo jenom to dobře trefit, zakončit to,“ říká skromně jednadvacetiletý forvard.

Z gólu do sítě Liberce měl velkou radost. I když Schánělcova trefa nebyla nakonec vítězná, neřešil to.

Vždyť ševci i díky brance zimní posily zvítězili nad Libercem 2:1 po prodloužení a po šesti letech postoupili mezi čtyři nejlepší celky MOL Cupu.

„Jsem rád, že jsem dal konečně gól. Trošku jsem si oddechl. Už na mě ležela tíha. Věděl jsem ale, že je to otázka času a že to přijde,“ říká.

Posilu za Sparty chválil také trenér Bronislav Červenka. „Potřebovali jsme mít vpředu rychlého hráče, který bude nabíhat za stopery, což se mu dařilo. Realizoval krásný gól,“ oceňuje zlínský kouč, který mladého forvarda v 68. minutě střídal, na trávník šel urostlejší Ikugar.

„Vydržel bych i celý zápas, ale trenér to tak cítil. Měl jsem i žlutou kartu, možná z toho důvodu mě střídal,“ přemítá.

Trenér fotbalistů Zlína Bronislav Červenka.
Postup je fantastický, ale rodil se těžce, ví Červenka. V semifinále chce Spartu

Rodilý Jihočech odvedl proti Slovanu dobrou práci. Je vidět, že si zvykl na jiný styl hry, než jaký praktikovala juniorka Sparty ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.

„,Tam jsem měl v zápase spoustu šancí. Ve Zlíně čekám na jednu příležitost a pak už je to jenom na mě, zda to proměním,“ ví dobře.

Trenér Červenka při absenci Žáka hroťáky zatím střídá. Schánělec si ale s Ikugarem rozumí, spolupráci s Nigerijcem se rozhodně nebrání.

„Už jsme spolu hráli, je to taky varianta,“ míní.

V novém prostředí už se zabydlel, s týmem už se sžil. „Ve Zlíně jsem skoro měsíc, prošel jsem si město. Je tady super parta, trenéři se mnou komunikují, za což jsem rád. To mi nejvíc pomáhá,“ pochvaluje si.

Středeční duel ale taková selanka nebyla.

Moravané si báječně rozehraný zápas i cestu za postupem zbytečně zkomplikovali. Slovan hrál od 45. minuty bez vyloučeného Doumbii, přesto v 83. minutě srovnal po hlavičce Purzitidise.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) ve čtvrtfinále MOL Cupu vyzvali Liberec.
Ševci zdolali Liberec v prodloužení a po šesti letech jsou v semifinále poháru

Schánělec už v té chvíle trpěl na lavičce náhradníků. „Po vystřídání to bylo docela nepříjemné. Nemohl jsem už výsledek ovlivnit. Nevím, proč jsme hráli proti deseti tak pasivně. Chtěli jsme být aktivní, vystupovat, presovat, místo toho jsme se spíše bránili,“ uvedl.

O výhře domácích rozhodl až v úvodu prodloužení Janetzký.

Zlíňané náskok uhájili, přestože také dohrávali v deseti bez vyloučeného Dominika Simerského.

„Jsem rád, že jsme utkání zvládli a postoupili do semifinále. Spartu bych si zrovna nepřál, protože bych proti ní nemohl nastoupit. Byl bych radši pro jinou variantu,“ přiznává.

Zlínští se dozvědí svého semifinálového soupeře při pátečním losu. V osudí bude ještě druholigová Opava, ve hře jsou ještě Plzeň a Jablonec. Jejich duel byl kvůli mlze odložen a hrát se bude až 2. dubna.

Ševci ale nyní musí hodit domácí pohár za hlavu, koncentrovat se zase na ligu. V neděli dorazí na Letnou Baník a bude to zase velký boj.