I když oslabený Fastav sehrál s Mladou Boleslaví slušnou partii, po porážce 0:2 žádné body nebral a v tabulce FORTUNA:LIGY zůstal předposlední.

„Hodnocení je hořké. Jsme zklamaní. Minimálně za druhý poločas jsme si zasloužili bodovat,“ ví nový hlavní trenér Zlína Jan Kameník.

Povýšeného kouče po odvolaném Csaplárovi nejvíce štvala inkasovaná branka po rohu ve 26. minutě, kdy se po zmatcích před Rakovanem prosadil kanonýr Komličenko.

„Mrzí to hodně. Tento moment utkání hodně ovlivnil,“ říká Kameník.

„Útočnou sílu Boleslavi jsme dokázali ve hře eliminovat. Hosté nebyli ve vyložené příležitosti. Pak ale někde vyplave balon, který dorazí do sítě, což je hrozná škoda,“ láteřil zlínský kormidelník.

„Příště musíme být v těchto situacích důraznějších. Mít větší tlak na míč,“ přidává.

Mladá Boleslav měla lepší vstup do sobotního zápasu. Po vedoucí brance už ale Středočeši tolik nebezpeční nebyli.

„Soupeř měl prvních pětadvacet minut více ze hry. My jsme byli trošku zakřiknutí a nedařily se nám některé věci. Ve druhé části první půle jsme ale začali být nebezpeční. Měli nějaké závary, možnosti a příležitosti, které jsme měli lépe dotáhnout,“ uvedl.

Bojovní Ševci ve druhé půlce dokázali protivníka dostat pod tlak, z převahy ale vytěžily pouze pár šancí. „Scházela nám gólová efektivita,“ ví Kameník.

A na hrotu Fastavu citelně chyběl útočník Poznar, který má poraněný sval a duel s Boleslaví sledoval pouze v civilu. Podle fanoušků by důrazný forvard některou z příležitostí proměnil.

„Pozny je kvalitní útočník, určitě nám scházel, ale jestli by dal gól, to je jenom spekulace, hypotéza. Já chci vyzvednout obrovskou snahu Lukáše Železníka, kterému opravdu chyběly jenom branky,“ zastal se kritizovaného útočníka Kameníka.

Ten překvapil nasazením kapitána Jiráčka ve tříčlenné obraně.

„Vycházel jsem ze situace. Neměli jsme k dispozici Azackého. Před dvěma lety tam naskočil v utkání s Brnem. Je to hráč, který má zkušenosti a na hřišti dokáže splnit jakýkoliv taktický pokyn. Proto jsme se rozhodli pro něj,“ vysvětluje Kameník, který v sobotu postrádal i další borce.

Po vzájemné dohodě klubů za Zlín nehráli kmenoví hráči Boleslavi Wágner s Maškem, na marodce kromě Poznara jsou také Hlinka, zmiňovaný Azackij, brankář Dostál, Giorgadze nebo Čanturišvili.

„Všechno jsou to citelné ztráty. Snad se někdo z nich uzdraví do zápasu v Příbrami,“ doufá Kameník.