„Pro nás bylo velkou výhodou hrát v úmorném vedru po většinu zápasu proti oslabenému soupeři. I tak byla ale naše cesta k vítězství hodně náročná," uvedl po sobotní těžké šichtě Hnaníček.

Zlínu v tropickém vedru pomohl fakt, že soupeř hrál od 14. minuty bez vyloučeného stopera Svozila. „Pro nás bylo velkou výhodou, že jsme většinu zápasu hráli proti oslabenému protivníkovi,“ přiznává Hnaníček.

Ševci sice proti Opavě nijak zvlášť nezářili, přesto dlouhou přesilovku zužitkovali a po přesné hlavičce Bartošáka a pohotové dorážce Poznara slavili těsný triumf. „Obrat v úvodním duelu s Mladou Boleslaví nás nakopl, proto jsem moc rád, že jsme zvládli i další utkání,“ raduje se odchovanec Slavičína.

Hnaníčkovi ani nevadilo, že sobotní vítězství Fastavu vidělo pouze jedenáct stovek fanoušků. „Především díky opavským fandům byla na stadionu dobrá atmosféra. Možná lepší, než když tady hraje svoje zápasy Zbrojovka," říká jednatřicetiletý fotbalista.

Hráčům Zlína se na rozdíl od Opavy vstup do sezony náramně povedl. „Šest bodů ze dvou utkání je možná víc, než jsme sami čekali. K dalším zápasům ale musíme přistoupit s pokorou," nepropadá euforii zkušený obránce.

Opavští se sice po dlouhých třinácti letech radovali z ligového gólu, ale na body stejně jako proti Spartě nedosáhli. „Vyloučení přišlo strašně brzy. Zlín dobře držel balon a my jsme jenom běhali. Bylo to náročné, v závěru nám už došly i síly,“ přiznává opavský útočník David Puškáč. Radost ze své premiérové branky po utkání neměl. „Je to tak. Měli jsme bodovat. Podařilo se nám vyrovnat, chtěli jsme remízu udržet. Po přestávce ale přišel laciný gól, na který jsme nedokázali odpovědět,“ štve Puškáče.

Slezané se i v deseti snažili hrát aktivně, ševci ale protivníka do žádných šancí nepouštěl, „Soupeř to dobře držel vzadu. I když nakonec jsme si mohli mít bod, kdyby v závěru proměnil Vašek Jurečka svou šanci,“ připomíná slušnou příležitost jediný střelec domácích.