„Rozhodnu se až den před zápasem. Otazníky jsou pouze na třech pozicích,“ říká Bílkův nástupce.

Atraktivnějšího soupeře pro svoji soutěžní premiéru na lavičce Fastavu si přát nemohl. Na Letnou dorazí Slovácko, krajský rival a s ním desítky příznivců. Letná bude slušně zaplněná. „Doufám, že i v počasí, které nyní panuje, dorazí fanoušci v hojném počtu a že je dokážeme uspokojit výsledkem, s jakým budeme spokojení my i oni,“ přeje si jednapadesátiletý kouč.

Ševci první polovinu sezony zvládli a nyní chtějí pozici v elitní šestce potvrdit.

„Čeká nás jedenáct zápasů a všichni se budeme snažit, abychom v ní zůstali. Po třiceti kolech se uvidí, jaké budou rozestupy mezi týmy,“ říká.

Pivarníka pár dní před startem jarní části sezony sužuje marodka. Mimo hru je útočník Jakubov, v generálce s Kazaní nenastoupili ani Bartošák s mladíkem Hellebrandem. Menší zdravotní problémy měla také Slaměna.

Přípravné zápasy v Turecku odhalily nedostatky především v útočné fázi. Ševci ve třech duelech skórovali pouze jednou. Další šance stejně jako pokutový kop neproměnili.

„V produktivitě problém není, liga je o něčem jiném. Útočníci jsou nachystaní,“ tvrdí kouč Fastavu.

Šanci od první minuty proti Slovácku nejspíše dostanou Poznar s Vyhnalem, alternativou je navrátilec Džafić.

„Pokud budou hráči zranění, musíme vytáhnout někoho ze záložníků nebo hrát pouze na jednoho útočníka,“ ví Pivarník, který musí rychle vyřešit gólmanský rébus a určit pozici jedničky. K Dostálovi a Šiškovi totiž přibyl Matej Rakovan.

„Máme den dva na to, abychom určili, kdo nastoupí do prvního zápasu,“ říká Pivarník.

Šanci o místo v ligovém kádru dostali také odchovanci.

„I když mám radši starší hráče, kteří jsou profíci a na sobě pracují, snažím se mladým klukům dát šanci. Třeba ale Hellebrand se potýká se zraněním a pořádně jsem ho neviděl. Slaměna mě však překvapuje, hraje kvalitně,“ chválí mládežnického reprezentanta.

Svoji roli splnil také krajní bek Cedidla, o místo si říká také brankář Šiška. V konkurenci zkušenějších borců se ale do sestavy těžko protlačí. Navíc ve hře pořád zůstává návrat bývalého kapitána Jugase a příchod dalšího hráče.

„Každý trenér chce mít širší kádr, což ale někdy může být kontraproduktivní,“ přemítá Pivarník.

„Někdy není na škodu odehrát ve dvanácti lidech. Konkurenční prostředí ale tlačí hráče, aby na sobě pracovali a snažili se di základní jedenáctky dostat,“ prohlásil.

Ševce na jaře čeká šestnáct zápasů, a tak trenér Pivarník potřebuje mít širokou lavičku. Třeba kvůli úzkému kádru nemohli zlínští fotbalisté v Beleku pilovat jiný herní systém, takže do jarních odvet vstoupí s osvědčeným rozestavením a třemi obránci.