„I když kvůli absencím a posledním výsledkům nejsme úplně v komfortní situaci, vnímáme samozřejmě roli favorita. Čeká nás těžký zápas s velmi dobrým soupeřem, nic jiného než výhru ale nebereme,“ říká trenér Fastavu Zlín Jan Jelínek.

Celek z Baťova města zrovna neprožívá vydařené období. I když Zlíňané o víkendu potrápili vedoucí Plzeň, nakonec v Doosan Areně neuspěli a ve FORTUNA:LIZE padli počtvrté za sebou.

Před dalšími souboji v nejvyšší soutěži potřebují nabrat sebevědomí, chytnout se.

„Věřím, že se to teď zase změní,“ je Jelínek optimistou. „Pokud budeme dál pracovat, uzdraví se nám někteří hráči a v dalších zápasech navážeme na zodpovědný výkon z Plzně, začneme zase sbírat body,“ přidal.

Proti druholigovému nováčkovi to však mít jednoduché rozhodně nebudou. Do Drnovic odjedou bez řady opor. Hostům bude chybět nejen brankář Dostál, ale i Kolář, Matejov, Hrubý, Hlinka či Reiter. Vrací se naopak vykartovaný Procházka a Fillo.

Vyškov bere pohárový duel se Zlínem jako velký svátek. Parta trenéra Trousila odehraje dnešní duel, který začíná v 15.30, ve speciálních fluozelených dresech, které vedení klubu připravilo i pro fanoušky. „Pojďme ve čtvrtek zabarvit drnovický stadion do zelena,“ vyzývá příznivce generální manažer klubu Zbyněk Zbořil.