„Na zápas se těšíme. Bude to dobrá prověrka,“ ví zlínský útočník Antonín Fantiš. Pikantní duel čeká hlavně Vachtanga Čanturišviliho. Gruzínský záložník dres Spartaku oblékal sezonu a půl, na Letnou přišel právě z Trnavy, za kterou ve čtyřiceti duelech slovenské ligy nastřílel osm gólů. „Mám na co vzpomínat,“ říká Vakho.

Ševci se se Spartakem utkali už v létě, kdy v Holešově zvítězili 2:1. Trnavě se stejně jako Zlínu v sezoně moc nedaří. Loni skončila až sedmá, když hrála pouze ve skupině o udržení, letos jí po osmnácti zápasech rovněž patří sedmá příčka. Ve vyrovnané tabulce je však jen dva body od čtvrtého místa. Nejlepším střelcem je paradoxně obránce. Rumun Bogdan Mitrea skóroval šestkrát.

Zlínští fotbalisté půjdou do utkání z plné přípravy. Hráči si ale zatím nestěžují. „Tréninky byly zatím zaměřené spíše na adaptaci na vyšší zátěž. Hlavně jsme získávali sílu potřebnou pro fyzické testy, takže to nebylo nic hrozného,“ prozradil na klubovém webu Fantiš.

Ševci se připravují nejenom na Vršavě, ale střídají také posilovnu a atletický ovál. „Umělé povrchy nejsou ideální pro nikoho, ale umělka ve Zlíně je poměrně nová, takže tam je to bez problémů. Na oválu mám tenisky, které tvrdý povrch mírně utlumí,“ líčí Fantiš.

Hráče z Baťova města zatím netrápí ani mrazivé teploty. „Jakmile hodně nesněží a nefouká silný vítr, tak je to v pohodě. Samozřejmě čím více je nad nulou, tím se trénuje o dost lépe,“ usmívá se někdejší fotbalista Příbrami, Jablonce či Ostravy.

Týdenní dril zpestřily dvanáctému týmu FORTUNA:LIGY tradiční fyzické testy, které Jiráček a spol. absolvovaly na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. „Testy nebyly nějak náročné. Měli jsme tam pouze jeden běh do vyčerpání, zbytek byl zaměřen spíše ohybnost a správnou funkci svalů,“ uvedl krajní halfbek Róbert Matejov. „Je to informace pro trenéry a klub, jak na tom jsme,“ dodal.