„Je pravda, že do zápasu jsme šli trošku ve zvláštní situaci,“ připouští asistent trenéra Zlína Vít Vrtělka.

Trable začaly už na na konci soustředění ve Velkých Karlovicích, kde část mužstva postihly střevní problémy.

„V jednu chvíli nám vypadlo až jedenáct hráčů,“ přiznává Vrtělka.

Nakonec proti Prostějovu scházelo ševcům „jen“ sedm fotbalistů.

Zatímco obránce Cedidla po mistrovství Evropy hráčů do 21 let stále dohání kondiční manko a připravuje se individuálně, nemoc vyřadila ze hry brankáře Dostála, Vukadinoviće, Janetzkého, Reitera, Koviniće a taky Žáka, který si na premiéru ve zlínském dresu musí ještě počkat.

„Je lepší, že se to stalo teď, než kdybychom to řešili těsně před ligou. Výpadek je krátký. Počítáme s tím, že se v pondělí sejdeme kompletní,“ uvedl Vrtělka.

Naopak další letní posila, navrátilec Tomáš Čelůstka, odehrála proti Hanákům první poločas.

Premiéru v prvním týmu si odbyli Hartman, Hönig, Zábojník či Švach. „Sestava byla kombinovaná, pomohli nám i kluci z juniorky, která ještě nezačala trénovat,“ uvedl Vrtělka.

Fotbalisté Zlína (bílé dresy) se v dalším přípravném zápase utkali na Vršavě s druholigovým Prostějovem.
Ševci udolali Prostějov parádním finišem. Gólem a asistencí se blýskl Bartošák

Virózou zdecimovaní ševci i přesto tropický duel s druholigovým Prostějovem nakonec zvládli. Hanáky na Vršavě přetlačili 2:1, když ještě chvíli před koncem prohrávali 0:1.

Na trefu hostujícího Ciencaly ze 36. minutě favorit reagoval dvěma brankami v závěrečné desetiminutovce.

Na obratu se podílel hlavně Lukáš Bartošák.

Zkušený krajní obránce či křídelník nejprve asistoval u vyrovnávacího gólu Lukáše Hrdličky a v 87. minutě pak proměněnou penaltu zařídil výhru ševců.

„První poločas ještě z naší strany nebyl úplně dobrý, zaostávali jsme v pohybu i po herní stránce. Soupeř vypadal živěji, první půli zvládl lépe. Nám se však po prostřídání podařilo zápas otočit. Ve druhém poločase jsme působili lépe,“ těší Vrtělku.

Parádní finiš dodal mladému týmu sebevědomí do zbytku letní přípravy. Zlíňané nyní najedou na běžný ligový režim. „Máme dva týdny do ligy. V sobotu nás čeká generálka s Líšní,“ dodává Vrtělka.