Svěřenci trenéra Pavla Vrby uprostřed posledního prázdninového týdne míří do Lanžhota. Právě na stadionu divizního týmu sehrají duel 2. kola MOL Cupu. Pohárové střetnutí začíná Na Šlajsi v sedmnáct hodin.

Zlíňané pocestují na Podluží v dobré náladě. O víkendu totiž zvládli důležitou domácí bitvu s Teplicemi, díky první letošní výhře se ve FORTUNA:LIZE odpoutali z posledního místa a formu chtějí potvrdit i proti soupeři z nižší soutěže.

„Až čas ukáže, jak moc nám výhra nad Teplicemi pomůže. Samozřejmě pro nás bylo nesmírně důležité, že jsme naplno bodovali a utkání zvládli. Teď je ale před námi úplně jiný zápas,“ ví dobře asistent trenéra Zlína Vít Vrtělka.

Ševci jedou do Lanžhota v roli jasného favorita, nic jiného než postup neberou. „Dobře vím, že v pohárech bývají i překvapení, rozdíl mezi soutěžemi by ale měl být vidět,“ je přesvědčený Vrtělka.

Celek z Břeclavska ovšem nebude úplně snadným protivníkem. V poháru vyřadil Bzenec a Start Brno, v divizi E letos neztratil ještě ani bod a po čtyřech kolech se společně s béčkem Zbrojovky Brno drží v čele tabulky.

„Dobře vím, že soupeř má formu a za sebou táhne sérii vítězství, ale i tak bychom měli zápas zvládnout a postoupit,“ nepochybuje Vrtělka.

Ligový tým bere utkání naprosto vážně, i když trenér Vrba dá v poháru nejspíše šanci méně vytíženým borcům. „Náš kádr čítá jednadvacet hráčů a právě nyní se nabízí, abychom sestavu protočili a dali prostor mladším klukům, aby se ukázali v soutěžním zápase,“ vnímá Vrtělka.

Fotbalista Zlína Vukadin Vukadinović slaví společně s fanoušky výhru nad Teplicemi.
Vukadinović zaujal průnikem, chtěl střídat ve 25. minutě. S fans už řešil derby

Asistent zlínského trenéra připouští, že někteří hráči se ani nevejdou do nominace a zůstanou v Baťově městě, kde si budou plnit individuální tréninkový plán.

„Rozhodneme se ale až po úterním tréninku, jak na tom kluci budou po zdravotní stránce,“ dodává Vrtělka.

Středeční pohárové utkání je zajímavé především pro Jakuba Černína. Letní posila z druholigové Líšně totiž pochází z Ladné, odkud to má do Lanžhota dvacet minut jízdy autem.

„Na utkání se těším. V Lanžhotě jsem hrál dvakrát nebo třikrát za béčko Brna. Na divizi je tam opravdu hezké prostředí. Chodí tam dost lidí, kteří umí vytvořit tu správnou vesnickou atmosféru. Už i kamarádi mi psali, jestli nastoupím, že se přijedou podívat,“ přiznává urostlý stoper.

Trenér fotbalistů Zlína Pavel Vrba při zápase s Teplicemi.
Vrba po první výhře v sezoně: Nelítáme v oblacích. Víme, o co hrajeme

Z týmu soupeře zná pouze útočníka Erika Burace, jenž se do Lanžhota v létě vrátil z třetiligového Hodonína a patří mezi klíčové postavy Sokola.

Zajímavostí je, že Černínův táta v minulosti nastupoval s šéfem klubu Jiřím Bartošem. Bývalého gólmana dobře zná také viceprezident FC Zlín Zdeněk Grygera.

O to zajímavější středeční souboj na Podluží bude. „Tyto zápasy jsou pro ligové týmy vždycky ošidné. Prakticky v nich nemohou nic získat, ale jenom ztratit, z tohoto pohledu jsou pohárové duely leckdy těžší než ligové utkání. Já však věřím, že to v Lanžhotě zvládneme a bez problémů postoupíme,“ prohlásil Černín.