Další velké šance domácí Fastav neproměnil, i proto s efektivnější Sigmou na Letné prohrál 1:2. „Výsledek nás nemrzí tolik, jako spousta věcí, které jsme nevyužili,“ přiznává asistent trenéra Zlína Jan Somberg.

„Koncovka je náš hlavní problém, který na trénincích hodně řešíme. Dokud se nezačneme víc prosazovat, nemůžeme počítat s tím, že budeme jednoduše získávat body,“ ví dobře.

Mužstvo proti Sigmě koučoval z lavičky.

Jeho nadřízený Bohumil Páník seděl nahoře na tribuně, hru sledoval pěkně z výšky. Dělal si poznámky, o dění na trávníku měl větší přehled.

Ševci nehráli špatně. V úvodech obou poločasů Hanáky zatlačili, z několika možností ale vytěžili pouze Poznarův vedoucí gól hlavou. V dalších šancích selhali.

V zakončení neuspěl Potočný, samostatný nájezd neproměnil Čanturišvili, po přestávce střílel vedle Janetzký a Poznarova dorážka zblízka skončila na tyči. „Kdybychom byli přesnější, utkání by vypadalo jinak,“ míní Somberg.

Olomouc, která ve čtvrtek odehrála přípravný duel s divizním Přerovem, zdaleka nebyla tak nebezpečná jako Zlín, v ofenzivě ale byla téměř stoprocentní. Z toho mála, co měla, vytěžila opravdu maximum.

Po čtvrthodině hry se po rohu přesně k tyči trefil Mihalík, jenž v 72. minutě potrestal faul Vraštila na Yunise a proměněnou penaltou završil obrat.

„Bylo to dobré zpestření reprezentační přestávky. Vyzkoušeli jsme si některé varianty, hráče na určitých postech. Zápas i přes prohru maximálně splnil svůj účel,“ míní Somberg.

V sestavě Fastavu se prostřídalo hned dvacet borců, šanci dostali i dorostenci Tkáč s Čížem.

Nehrál pouze Jawo, Janošek je zase na mistrovství Evropy jednadvacítek.

„Do utkání jsme zapojili celý kádr. Všechny zdravé kluky, které máme nyní k dispozici,“ říká Somberg.

Naopak kouč Sigmy Látal tolik hráčů k dispozici neměl, mladíky poslal na trávník až v závěrečné desetiminutovce.

„Věděli jsme, že tomu tak bude. Olomouc hrála ve čtvrtek s Přerovem, proti nám nastoupila v jiné sestavě. Nehrálo to ale roli,“ míní pětačtyřicetiletý trenér.

Ševci si přípravným duelem zpříjemnili dlouhou reprezentační pauzu.

Kvůli odloženému utkání v Plzni mají mezi ligovými duely třítýdenní přestávku. „Minulý týden kluci dostali do těla. Ve všech dnech byly dvoufázové tréninky. Tento týden už tak náročný nebyl. Na druhé straně je to naše živobytí, trénovat se musí,“ připomíná s úsměvem Somberg.

O nějaké opožděné zimní přípravě, která letos prakticky nebyla, ale nemůže být řeč. „Všechno se smazalo, nic takového už neexistuje. Zápasů je hodně. Když je prostor, tak se dobíjejí baterky a jede se dál,“ upozorňuje.

O víkendu mají Poznar a spol. volno. Od pondělí se začnou chystat na Karvinou, která na Letnou dorazí o velikonoční neděli.

„Vůbec nevíme, co od soupeře čekat,“ přiznává.

„Karviná se celou sezonu prezentovala nějakým způsobem, teď se to asi změní, protože s novým trenérem přijde i jiné pojetí hry,“ myslí si.

Času na přípravu je však stále dost.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …