Vyrovnávacím gólem se na triumfu ševců (2:1) podílel devatenáctiletý mladík Tom Slončík, u vítězné branky Vukadinoviće zase asistoval jiný záložník silného ročníku 2004, Alexandr Bužek.

„My jim dáváme kredit pořád. Když vidíme, že jsou dobří, tak je stavíme,“ upozorňuje trenér Červenka.

„Kluci jsou mladí, mají obrovský talent a hlavně jsou ze Zlína, což je pro nás kór v takovýchto zápasech, jako je derby, obrovsky důležité,“ vnímá kouč.

Zatímco Bužek se Slončíkem vystřelili nahoru až v posledním roce, výkonnostní standard si dlouhodobě drží také obránci Cedidla s Kolářem, na větší šanci čeká jiný mladík Švach.

„Za kluky jsem strašně rád. Věřím, že jim to tak půjde dál. Taky se těším, až se uzdraví Kača (Tkáč – pozn. red.) a doskočí i ostatní kluci,“ přeje si zlínský trenér.

Mezi klubové odchovance a patrioty na soupisce FC Zlín patří také brankář Dostál nebo krajní bek Čelůstka.

Dlouho v klubu působí hrdina derby Vukadin Vukadinović či mladý forvard Libor Bobčík.

Ilustrační foto.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Ke Zlínu však mají vztah i Simerský s Fantišem.

„Když na to budou mít, ať tady hrají samí Zlíňáci. Já ale hráče nerozděluji na černé, bílé růžové, Zlíňáky nebo Pražáky. Je mi to celkem jedno,“ tvrdí Červenka.

„Za mě bude hrát deset nejlepších hráčů. Věřím ale tomu, že domácí kluci se budou prosazovat ještě víc a jejich počet v týmu ještě vzroste,“ přeje si nejen současný trenér ševců.

Soupeři si nyní musí dát na podceňovaného soupeře pozor. Některými experty a fanoušky odepisovaný tým o víkendu navázal na středeční remízu 1:1 se Slavií, na jaře poprvé zvítězil a posunul se před Karvinou na čtrnácté místo tabulky.

Ševci proti soupeřům z popředí tabulky ukázali svoji sílu, teď musí na povedené zápasy navázat.

Uspět hlavně venku bude ale těžké.

Nyní mají Dostál a spol. před sebou další těžkou šichtu. V sobotu se představí v Plzni, kde vyzvou dalšího adepta na pohárové příčky.

Překvapí i do třetice?


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...