„Je to pro nás motivace. Pokud zvítězíme, dostaneme se i před Spartu, což je hodně lákavé. Na druhé straně nás čeká velmi těžký soupeř, který v lize bodoval osmkrát za sebou,“ uvedl trenér Fastavu Michal Bílek.

Ševci nepolevují ani na konci podzimu. Výhrou nad Opavou si pojistili pozici v elitní šestce, nyní mohou poskočit ještě výš.

„V závěrečných třech kolech chceme vydolovat co nejvíce bodů. Sezonu jsme rozehráli dobře, vážíme si toho, kde jsme. Byla by škoda si to teď pokazit,“ prohlásil Bílek.

Severočeši rovněž válí. Tým kouče Petra Rady se výborně popasoval s účastí v Evropské lize, i když výsledkově čtvrteční domácí derniéra Jablonci nevyšla. Trávník a spol. herně nezklamal, ale doplatil na neproměněné šance. Francouzskému Rennes nakonec těsně podlehl 0:1.

„Musíme přepnout z Evropské ligy zpět. Ve čtvrtek jsme byli vítězství asi nejblíž, jenže jsme nedali spoustu šancí. Teď hrajeme se Zlínem, který na podzim podává nadstandardní výkony. Ustálila se mu sestava a s novým trenérem tam vše funguje. Nečeká nás nic lehkého. Přijede soupeř, který tu bude chtít uspět, ale to my také. Čekám zajímavé utkání, protože Zlín je mančaft z horní poloviny tabulky. Budeme potřebovat, aby přišli diváci a povzbudili nás,“ přeje si trenér Petr Rada.

Proti Zlínu nebude stát pouze kvalitní protivník, ale také bilance ze vzájemných zápasů.

Ševci si všechny body ze Střelnice naposledy odvezli před deseti lety. Také ve třetím ligovém kole letošního ročníku byl Jablonec blízko vítězství, jenže o vedení přišel v nastavení, když na konečných 1:1 srovnával nejlepší střelec Fastavu Beauguel.

FK Jablonec (4.) – FC Fastav Zlín (5.)

Výkop: v pondělí 3. prosince v 17.00, stadion Střelnice
Rozhodčí: Machálek - Moláček, Hrabovský (Ardeleanu)
Ligová bilance: 12-9-4, poslední zápas: 1:1, 4. srpna 2018
Pravděpodobné sestavy: Jablonec: Hrubý – Holeš, Břečka, Lischka, Hanousek – Jovović, Hübschman, Trávník, Považanec, Sobol – Doležal.
Zlín: Dostál – Bačo, Hnaníček, Gajić – Matejov, Podio, Jiráček, Libor Holík, Bartošák – Beauguel, Vyhnal.
Tip Deníku: 1:1.