Ševci mají jiné, sestupové, starosti, k záchraně v nejvyšší soutěži potřebují proti klokanům naplno bodovat. Pro oba soupeře důležitý duel 29. kola FORTUNA:LIGY začíná v 17.30.

„Čeká nás další těžký zápas. Věřím, že nám naši fanoušci přijdou pomoci. Potřebujeme je. Hlavně to ale společně vítězně zvládneme,” přeje si trenér Zlína Pavel Vrba.

Jeho tým prohrál třikrát za sebou a na předposlední Pardubice ztrácí tři body. „Zápas s Bohemkou je pro nás strašně důležitý. V domácím prostředí potřebujeme uhrát tři body, jinak bude složité, abychom šli do nadstavby alespoň v takové roli, že jsme schopní hrát o baráž. Musíme si to uhrát sami, nikdo jiný nám asi nepomůže," ví dobře Vrba.

Zlín už nemá kam couvnout. Je na samém chvostu šestnáctičlenné tabulky, na sestupové pozici.

Naopak Bohemians i po porážce v derby na Slavii zůstávají čtvrtí. „Dostali jsme na zadek, ale jsem rád, že jsme uhráli šestku, to byla naše priorita. Před nadstavbou nás ještě čekají dva zápasy v základní části, které budou hodně důležité a rozhodnou o tom, z jaké pozice do nadstavby půjdeme," konstatoval trenér klokanů Jaroslav Veselý.

Pražané mají na jaře skvělou formu. O víkendu prohráli po sedmi zápasech, dostali se až do semifinále MOL Cupu.

Ševcům se navíc proti soupeři z Vršovic nedaří. Prohráli s ním poslední čtyři duely, klokany naposledy povalili v září 2018.

Základní část první ligy vyvrcholí v neděli 30. kolem. Poté se mužstva rozdělí do tří nadstavbových skupin o titul, umístění a záchranu.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...