Ševci v pondělní dohrávce 17. kola FORTUNA:LIGY utrpěli nejvyšší porážku v ligové sezoně, na severu Čech padli 0:4 a v tabulce klesli na šesté místo. Moravanům se po těžkém výprasku nemluvilo dobře.

„Musím uznat, že Jablonec byl lepší. My jsme to do nějaké čtyřicáté minuty drželi. Pak jsme si však ze standardních situací nechali dát dva hloupé góly a bylo po zápase,“ smutnil po nepovedeném utkání Pavel Vyhnal.

Branky do kabiny ševce v sychravém počasí opravdu zmrazily.

„To nás hrozně mrzí. Byly to klíčové momenty,“ ví Vyhnal.

„Proti takovému mančaftu se to těžko otáží,“ přidal.

Rozhodující chvíle přišly chvíle před půlí. Ve 43. minutě po rohu vrátil Kubista balon volnému Lischkovi, který hlavou zblízka nedal brankáři Dostálovi šanci. Pro svátečního střelce to byla čtvrtá trefa v nejvyšší soutěži.

Ještě do poločasu Severočeši zvýšili.

Po centru zprava se balon po sérii odrazů dostal až k Doležalovi a ten protrhl své střelecké trápení z posledních zápasů, když balon pohotově pravačkou uklidil do brány.

„Nedokážu si to vysvětlit. Je to prostě tragédie, strašné,“ ulevil si Vyhnal.

Ve druhém poločase Jablonec v klidu kontroloval hru a nepouštěl soupeře do výraznějších šancí. Své vedení pak ještě navýšil. V 57. minutě se parádně trefil Holeš, zkázu Fastavu dokončil střídající Chramosta.

„Po přestávce jsme se snažili, ale vpředu nám to nešlo,“ štve Vyhnala.

Ševci musí na nejhorší porážku sezony rychle zapomenout. Už v pátek totiž před televizními kamerami hostí mistrovskou Plzeň.

„Věřím, že nás výsledek nepoznamená. Doma předvedeme určitě lepší výkon,“ slibuje Vyhnal.