„Situaci v tabulce vnímáme. S kluky jsme si řekli, že nám začíná nová soutěž. Doma jsme silní, což chceme potvrdit i v neděli. Pro nás to ale není úplně životní, spíš hodně důležitý zápas,“ říká asistent trenéra FC Zlín Lukáš Motal.

Ševci před týdnem utnuli dlouhé čekání na výhru, proti Olomouci zvítězili 3:2 a naladili se na zbytek základní části.

„Vítězství jsme samozřejmě potřebovali. Jsme za něj rádi, ale je to jenom první krůček,“ ví dobře Motal.

Zlíňané se pokusí poslední úspěch potvrdit i doma proti Pardubicím, které se rovněž nacházejí v dolní polovině tabulky a stejně jako Moravany zřejmě čeká znovu jen boj o udržení v české nejvyšší soutěži.

„Čeká nás podobné mužstvo jako Olomouc. Také Pardubice hrají kombinační a technický fotbal. Možná jsou ještě ve větší herní pohodě,“ přemítá.

„V kádru mají mladé, šikovné a rychlé fotbalisty. Bude důležité pokrýt jejich stěžejní hráče, útočné výpady a najít nějakou skulinku v jejich zadních řadách. Pardubice mají do ofenzivy větší sílu než směrem dozadu. Pozor si musíme dát na celý tým,“ míní Motal.

Fotbalista Zlína David Tkáč v zimě prodělal trombózu, nyní už je zase fit.
Tkáč o trombóze, smlouvě i návratu: Zjistil jsem to náhodou, nohy mi moc nejely

Svěřenci trenéra Radoslava Kováče jarní část rozehrály skvěle. Zvítězily na Slovácku i v Karviné, bod za remízu braly také v domácím utkání s Teplicemi. Pak ale čtyřikrát za sebou prohrály, když nestačily na Slavii, Plzeň, Hradec Králové a Ostravu a byly zpátky dole.

Náladu si zvedly až v Olomouci, kde zvítězily 2:0. Venkovní triumf ale v domácím prostředí nepotvrdily, s Českými Budějovicemi pouze remizovaly 1:1. Domácí brzy vedli díky gólu Michala Surzyna, o dělbu bodů se v 80. minutě postaral Zdeněk Ondrášek. „Zápas jsme viděli. Pardubice byly v první půli lepší, zaslouženě vedly. Soupeř ale hru i skóre vyrovnal,“ říká Motal.

Pardubičtí se v nové domácí aréně nečekaně trápí. Na svém stadionu zvítězili v jediném z posledních jedenácti ligových zápasů a získali tam jen jedenáct z celkových 27 bodů v ročníku.

Jejich kádr se oproti podzimu příliš nezměnil. Úplným nováčkem na pardubické soupisce je Laurent Kissiedou. Do známého prostředí se naopak vrátil Martin Chlumecký. Do Bohemky odešel útočník David Huf, pryč jsou také Polák Bartosz Pikul, Matěj Helešic a Jakub Matoušek.

Fotbalové Paseky (modré dresy) na čele okresního přeboru znovu navýšily náskok. Ilustrační foto.
OP: Paseky ovládly šlágr, znovu navýšily náskok. Vysoké Pole zdemolovalo Lačnov

Mezi opory a klíčové muže Pardubic patří středopolaři Michal Hlavatý s Kryštofem Daňkem a Kamilem Vackem a také nejlepší střelec týmu, sedmigólový Tomáš Zlatohlávek. Nejvíce asistencí má Vojtěch Patrák.

Zlínští trenéři přišli po minulém zápase o vykartovaného univerzála Bartošáka, naopak z Afriky se vrátil do Zlína Ikugar, jenž si v rodné Nigérii řešil potřebná víza.

Zpátky jsou Tkáč, Gonzalez i Didiba.

„Marodka se postupně vyprazdňuje. Věřím, že budou nachystaní i další hráči,“ dodal Motal.

Důležitý souboj 28. kola FORTUNA:LIGY se hraje v neděli od patnácti hodin.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...