„Věřím věřím v nastavenou cestu, kterou klub jde. Cítil jsem, že Zlín o mě opravdu stojí a vkládá ve mně důvěru, a proto nebylo co řešit,“ uvedl na klubovém webu rodák z gambijského hlavního města Banjul.

Vytáhlý forvard zamířil do Zlína z druholigové Jihlavy. Na podzim se v dresu Vysočiny trefil pětkrát a nyní chce střílet góly i v nejvyšší české soutěži.

„Moje cíle jsou vždy stejné, chci být nejlepší a dostat se v kariéře co nejdále . Chci ukázat svůj talent a stále se posouvat,“ říká Jawo.

Mezi jeho největší přednosti patří rychlosti a technika.

„Jsem ofenzivní hráč. Mohu hrát na hrotu, pod ním nebo taky na křídle,“ říká.

Kdy se nová posila Fastavu připojí k týmu, ještě neví.

„Jsem připravený ale naskočit hned,“ hlásí čtyřiadvacetiletý Afričan, který by se mohl fanouškům představit už v sobotním domácím přípravném zápase s Líšní. „Pokud mě trenér postaví, rád nastoupím,“ líčí.

S novými spoluhráči se však nejprve musí seznámit.

„Osobně neznám nikoho, ale díval jsem se, kdo tu hraje a zaregistroval jsem, že jsou tu nějací afričtí hráči na zkoušku. Taky vím, že tu v minulosti byli fotbalisté z našeho kontinentu a velmi se jim dařilo, tak věřím, že na to navážu,“ prohlásil Jawo.

Svou profesionální kariéru začal v Evropě v roce 2014. Ve čtvrté nejvyšší italské soutěži nastupoval za tým Vado Ligure. O rok později zamířil do VBC Finale, kde se mu střelecky velmi dařilo, a tak si ho vyhlídl tým Carpi FC, který působil v italské Serii B.

Tam strávil dvě sezony, během kterých hostoval v dalších italských týmech z nižších lig, konkrétně v Sieně a Ferelpisalo. V roce 2018 přišel do Sanremese v Serii D, pak ve stejné lize nastupoval za Olympia Agnonese, kde v devatenácti zápasech vstřelil tři branky.