„Jsem rád, že to máme za sebou a že jsme se domluvili. Na příchodu Čanturišviliho jsme pracovali delší dobu. Sledovali jsme ho dlouho, máme o něm spoustu informací, proto jsem moc rád, že jsme jeho příchod dotáhli do zdárného konce. Všichni se těšíme na spolupráci,“ uvedl sportovní ředitel Zdeněk Grygera, který s posilou strávil celý pátek.

Vedení Fastavu i trenér Bílek si od odchovance týmu Sasco Tbilisi hodně slibuje.

„Je to pracovitý a kreativní hráč, v záloze může hrát na jakékoliv pozici. V Trnavě nastupoval zleva zprava, ale umí být platný i ve středu,“ oceňuje Grygera.

Čanturišvili v dospělém fotbale prošel celky Norchi Dinamoeli, Zestafoni, Dinamo Tbilisi nebo ukrajinským PFK Oleksandriya. Od roku 2017 působil v Trnavě.

Ve Spartaku se hned po svém příchodu zabydlel v základní sestavě a stal se tahounem slovenského týmu v cestě za mistrovským titulem. V letošní sezoně slovenské FORTUNA:LIGY pětadvacetiletý středopolař odehrál deset zápasů, ve kterých si připsal tři góly. V Evropské lize pak nastoupil k sedmi duelům a zaznamenal jednu trefu.

Na kontě má rovněž jeden zápas v Lize mistrů.

Čanturišvili pětkrát navlékl také reprezentační dres rodné Gruzie, z toho dva starty si připsal v nově vzniklé Lize národů.
Ve Zlíně se bude hlásit v pondělí, takže sobotní přípravný zápas se Zlatými Moravci ještě vynechá.

„Vrátil se do Trnavy, aby si vyřídil všechny záležitosti,“ vysvětluje Grygera. Příchody dalších hráčů až tolik aktuální nejsou.

„Teď to nevidím,“ dodal známý funkcionář.