„Jsem velmi šťastný, že jsem se se Zlínem dohodl na smlouvě. Věřím, že naplním očekávání, svými výkony a hlavně brankami pomůžu týmu. Už se těším na svůj první zápas před fanoušky,“ uvedl po podpisu smlouvy Latyr Ndiaye.

Kdo je El Hadji Latyr Ndiaye?
Datum narození: 12. srpna 1999, 23 let
Výška: 192 cm
Pozice: útočník
Stát: Senegal
Město narození: Niari Tally
Bývalé kluby: SAS Thonon Evian Grand Geneve FC (Francie, 4. liga), AC Arles Avian (Francie, 5. liga), AS Douanes (1. senegalská liga)
Reprezentace: Za A-tým Senegalu odehrál dvě utkání a vstřelil jeden gól

Rodák z města Niari Tally patří mezi vysoké forvardy, typické koncové hráče. „Vím, že mé místo je v šestnáctce, kde si umím najít místo, balon a dát gól,“ říká o sobě nová posila ševců.

Urostlý útočník začínal s fotbalem v rodném Senegalu. Za národní tým odehrál dvě utkání a vstřelil jeden gól.

V sezoně 2021/2022 se v tamní nejvyšší soutěži v dresu AS Douanes prosadil hned dvanáctkrát a vysloužil si přestup do Evropy.

Minulý ročník prožil ve Francii. Podzim strávil v páté nejvyšší soutěži. V dresu AC Arles Avian zaznamenal v devíti zápasech jedenáct branek, čímž si vysloužil přestup do vyšší soutěže.

Jaro odehrál ve čtvrté francouzské lize za SAS Thonon Evian Grand Geneve FC, kde si ve čtrnácti zápasech připsal dvanáct branek, takže celkem v minulém soutěžním ročníku nasázel třiadvacet gólů.

I na doporučení agenta Daniela Chrysostomeho, který v minulosti přivedl do Baťova města například Cheicka Condeho, se objevil ve Zlíně.

S předposledním týmem FORTUNA:LIGY zahájil letní přípravu a vysloužil si smlouvu.

Fanouškům se představí již v sobotním zápase s Opavou.