Prezentace začíná v sedmnáct hodin, hodina pohybu odstartuje v 17.30.

„Za dobu mého působení u přípravek je to již několikátá poprázdninová akce, ze které se již stala tradice. Všichni věříme, že stejně jako minulý rok i letos mezi nás dorazí více než třicet dětí, které chceme přilákat ke sportu a zabavit je. Chceme, aby chlapci a dívky měli radost z pohybu. A je úplně jedno, zda jsou někde registrovaní nebo ne,“ říká šéftrenér přípravek zlínského klubu Jakub Řihák.

Nábor fotbalistů FC Zlín
Kdy? Úterý 5. září od 17.00
Kde? Stadion Letná ve Zlíně
Kdo? Nábor je určený pro kluky a dívky ročníků 2016, 2017 a 2018

Podle mládežnického kouče zájem o náborovou akci v Baťově městě roste. „Samozřejmě je to dáno hlavně tím, že jsme ve městě a první tým hraje ligu. Hlavně rodiče na značku FC Zlín slyší,“ míní Řihák.

Začínajícím fotbalistům a fotbalistkám se budou při hodinovém tréninku věnovat všichni trenéři přípravek ligového klubu. Zkušeným odborníkům jde hlavně o to děti zaujmout.

„Nábor bude zaměřený hlavně pohyb. Všechno bude formou zábavných soutěží a her. Chceme, aby se děti seznámily nejen s fotbalem, ale i dalšími míčovými sporty,“ upozorňuje Řihák.

Přijít pobavit se mohou i děti registrované v jiných klubech. „Neřešíme to,“ tvrdí Řihák.

Starší žáci Hodonína (černočervené dresy) ve 3. kola MSŽL remizovali U Červených domků se Zlínem 1:1.
Mladí ševci vstoupili do žákovské ligy zápasem v Hodoníně. Dva týmy sestupují

Rodiče, kteří vezmou své ratolesti začátkem září na Letnou, by neměli zapomenout potomkům přibalit kopačky, sportovní oblečení, láhev na pití a míč. Všechno ostatní už budou mít k dispozici.

„Budou pro ně nachystané nejenom všelijaké atrakce a hry, ale všichni dostanou i nějaké dárkové předměty od klubu,“ slibuje Řihák.

Pokud to tréninkový plán dovolí, zamíří za dětmi i hráči prvoligového týmu. Právě v jejich stopách se mohou chlapci a dívky vydat.