O náhradním termínu odloženého zápasu 20. kola, který se mělo na Letné odehrát v neděli 6. února, rozhodne řídící orgán soutěže v nejbližší době.

„Vedení klubu rozhodnutí hygieniků respektuje a o náhradním termínu budeme informovat,“ uvedla mluvčí Fastavu Zlín Zuzana Molková.

V pátek už Ligová fotbalová asociace odložila nedělní zápas 20. kola nejvyšší soutěže mezi Pardubicemi a Slováckem. Významný počet členů východočeského týmu má střevní virózu a krajská hygienická stanice rozhodla o karanténě.

Koronavirus ale pardubický celek nezasáhl. „Bohužel vyšší počet hráčů našeho A-týmu zasáhl vysoce infekční a velmi nakažlivý vir. V průběhu týdne přibývaly v kabině tyto případy, proto hráči podstoupili vyšetření, na jehož základě Krajská hygienická stanice Pardubického kraje rozhodla o karanténních opatřeních," uvedl sportovní ředitel Pardubic Vít Zavřel.

Sobotní derby v Uherském Hradišti opanovalo domácí Slovácko (bílé dresy), které zvítězilo nad Zlínem 3:0.
Experti Deníku před startem ligy: Slovácko čtvrté místo udrží, Zlín se zachrání

Pardubický tým by rád předešel spekulacím. „Je nám jasné, že každého napadne, že jde o Covid-19. Můžeme ale potvrdit, že tomu tak není, jde o jiný druh infekčního onemocnění,“ vysvětluje PR manažer klubu Radek Klier. „Klub pochopitelně nebude zveřejňovat o které konkrétní hráče se jedná.“

Odložení utkání respektuje i trenéra Jiřího Krejčího. „Závěr přípravy se nám povedl, viděl jsem, že hráči jsou v pohodě. Proto nás nastalá situace mrzí, Na zápas jsme se připravovali, nicméně zdraví hráčů je na prvním místě.“

Celkem bylo v této ligové sezoně odloženo už pět utkání. Kvůli koronaviru na podzim nehrála dva duely v původním termínu Karviná a Slavia v srpnu kvůli odvetě kvalifikace Ligy mistrů s Ferencvárosem Budapešť požádala o odložení zápasu s Olomoucí. Všechny tři zápasy se ale v průběhu podzimu odehrály.

V pátek byly odloženy další dva duely.