Zatímco po zápase se Slovanem Bratislava trenér Fastavu Jan Jelínek mužstvo převážně chválil, po sobotním domácí střetnutí s Trenčínem měl k výkonu svěřenců oprávněné výhrady.

Nedostatků ve hře ševců bylo víc než dost. „Beru, že jsou kluci unavení, ale nemůžeme kazit tak jednoduché přihrávky, nebo jenom stát nahoře. To bylo šílené. První poločas byla z naší strany čistá holomajzna,“ čílil se Jelínek.

„Jediné, co se nám dařilo, byla práce v bloku. Trenčínu jsme dovolili jenom standardní situace a snad jednu nebo dvě akce, jinak se ke své hře nedostal,“ přidává.

I když druhá půle přinesla v určitých pasážích domácí hry zklidnění na balonu a zlepšení, ševci kromě gólové akce vpředu nic nevymysleli.

„Byli jsme málo nebezpeční,“ uznal zlínský kouč. „Nelepilo nám to, kombinace vázla. Příště si musíme balonu víc vážit. Po zisku míče musí být větší kvalita, akce musíme lépe dohrávat. Někteří hráči byli navíc měcí,“ všímal si.

Zatímco výkon si s některými borci ještě rozebral, k přístupu výhrady neměl. „Na hřišti nebyl nikdo, kdo by se na něco vykašlal,“ je přesvědčený.

Jelínka také těší, že většina hráčů z kádru je zdravá. Proti Trenčínu však nenastoupil Jawo, Fantiš ani Matejov. Mladý trenér trojici z různých důvodů šetřil.

„Lamin je zraněný od zápasu na Slovácku. Měl natažený boční vaz,“ informuje.

Fantiš sledoval víkendové střetnutí z tribuny, ruku mu zdobila sádra. „Má zlomený článek na palci,“ hlásí Jelínek.

Matejov má zase drobné problémy s operovaným kolenem. Oba mazáci ale s týmem normálně trénují. „Tím, že je nás dost a chtěli jsme vidět v akci další hráče, tak jsme je pošetřili,“ vysvětluje.

Fanoušci tak mohli vidět v akci kromě mladíků z Vršavy i Tomáše Cabadaje. Odchovanec pražské Sparty, který naposledy působil v Jablonci, je v Baťově městě na zkoušce.

„Charakterově je to velmi dobrý hráč,“ oceňuje Jelínek. „Pracovitý, klidný, šikovný na balonu. I v zápase s Trenčínem se jevil velmi dobře. Ve středu pole však máme velký přetlak. Co s ním bude dál, se teprve uvidí,“ uvedl.

Nejistá je i budoucnost Cheicka Condeho. Mladý středopolař se z Afriky, kam byl vyhoštěn kvůli propadlému pasu, stále nevrátil. „Prý je to na dobré cestě, ale já pracuji s hráči, kteří jsou tady, takže mě jeho absence nijak nebolí,“ tvrdí.

Se Zlínem se v současné době připravuje pětadvacet fotbalistů, kádr stále není uzavřený. Podle Jelínka může do startu nového ročníku FORTUNA:LIGY ještě nějaká posila dorazit. „Pořád je to otevřené,“ míní.

Někteří hráči, kteří se v silné konkurenci neprosadí, zamíří na hostování. Nyní ale není zužování soupisky na pořadu dne.

Zlínští fotbalisté jsou teprve v polovině čtrnáctidenního kondičního bloku. Tým se ve středu po ranním tréninku přesune do Luhačovic. V lázeňském městě absolvuje krátké třídenní soustředění, které vyvrcholí sobotním zápasem s Prostějovem.

„Jde nám o to poskládat mužstvo, udělat atmosféru v kabině. Povykládat si o fotbalu, který chceme hrát,“ vysvětluje Jelínek.

„Luhačovice nám vyhovují, jsou dostačující. Věřím, že na podzim uhrajeme takové výsledky, kterými si řekneme o zimní zahraniční soustředění,“ přeje si.

Po návratu z lázeňského města hráči Fastavu zvolní a začnou ladit formu na ligu.

Sestava pro úvodní duel s mistrovskou Slavií se pomalu rýsuje. „Něco v hlavě mám, ale jedenáctka ještě poskládaná není,“ tvrdí Jelínek. „Někteří hráči předvádějí dobré výkony, bojují o místa. O některých pozicích jasno nemám,“ pokračuje.

Naopak jisté je, že ševci budou v sezoně vycházet z čtyřčlenné obranné řady. „Tu já mám nejradši,“ dodává Páníkův nástupce.