Fotbalisté Zlína po povedené a výsledkově slušné letní přípravě vnímají důležitost úvodního mistrovského střetnutí, do Karviné jedou s velkým odhodláním získat první body a odrazit se do dalších těžkých utkání.

„Víme, že los pro nás není jednoduchý, v úvodu narazíme převážně na top mužstva ligy, ale blížící se zápasy vyhlížíme s optimismem. Musíme bodovat především se srovnatelnými celky, jako je i Karviná, tak, jak se nám to dařilo v závěru minulého ročníku,“ říká trenér FC Zlín Pavel Vrba.

Ševci by v podzimní části rádi navázali na výkony a výsledky z nadstavbové části a baráže, protáhli sérii deseti zápasů bez porážky, kterou drží od konce května, kdy uspěli v Pardubicích.

Tým je po letní pauze pohromadě, nachystaný a odhodlaný porvat se o body. Otazník visí pouze nad startem útočníků Fantiše a Ndiayeho, kteří nedohráli generálku s Líšní. „Latyr měl lehký otřes mozku. Pracuje na návratu, ale aby se mohl vrátit k tréninku, musí dostat svolení od lékaře. U Tondy Fantiše je to padesát na padesát. Pokud nebude k dispozici na první kolo, tak na druhé určitě,“ tvrdí kouč.

Fotbalový Zlín uspořádal předsezonní tiskovou konferenci v hotelu Baltaci Atrium. Na snímku trenér Pavel Vrba.
Do středu tabulky jinou cestou. Ševci v létě omladili, v lize chtějí výš

Naopak zcela fit je záložník David Tkáč. Jednadvacetiletý středopolař překonal všechny trable a dostává se do bývalé formy. Proti Líšni se trefil dvakrát, když v závěru završil povedený obrat. „Je naprosto zdravý, žádné úlevy nemá. Nepotřebuje ani žádný čas. V posledních zápasech ukázal, že je dobře připravený a můžeme s ním počítat,“ uvedl Vrba.

Ševce povede z pozice kapitána do nové sezony Dominik Simerský. „Má role se změnila, ale na hřišti může být lídr i někdo z mladších kluků,“ upozorňuje zkušený třicetiletý obránce.

Že Zlíňané odstartují ročník v Karviné, jako problém nevidí. „Spíš je to pro nás zajímavé. Do sezony jdeme s čistou hlavou. Karviná je hratelná. Není důvod se jí bát. Věřím, že tam budeme bodovat,“ říká odhodlaně.

V týmu nováčka má dva bývalé spoluhráče z Opavy. Kromě obránců Jana Žídka a Jaroslava Svozila ale další hráče sobotního soupeře příliš nezná.

Fotbalisté Karviné se do české nejvyšší soutěže vrátili hned po roce. Cílem Severomoravanů, které vede trenér Tomáš Hejdušek, je záchrana v lize.

Fotbalový Zlín uspořádal předsezonní tiskovou konferenci v hotelu Baltaci Atrium. Na snímku kapitán týmu Dominik Simerský.
Nový kapitán Zlína Simerský: Karviná je hratelná. Není důvod se jí bát

Slezané v přípravě často inkasovali, byť do každé řady přišel velice zkušený hráč.

Z Kapverdských ostrovů získali Hélia Alberta Delgada Silvu. Rychlonohý křídelník bude nastupovat pod přezdívkou Papalele. Do útoku přišel slovenský střelec Matej Franko z Bánské Bystrice. Výraznými posilami jsou stoper Jaroslav Svozil a útočník Martin Doležal. Rodák z Valašského Meziříčí hrával poslední rok a půl v polském Zaglebie Lubin, kde ale rozvázal smlouvu a zamířil do Karviné.

Nováček má v kádru i mladé zahraniční hráče. V přípravě zaujali především Ezeh, Traore, Moses a Vinicius.