„Tohle byla spíš kondiční záležitost. Herně to byly dva zcela rozdílné poločasy. V první půli jsme hráli složitě, my přitom chceme hrát kombinační a účelný fotbal. To si budeme muset ještě vyjasnit. Pohyb nahoře nebyl podle mých představ,“ uvedl kouč Fastavu Jan Jelínek.

S druhou půlí už byl mnohem spokojenější. „Pohyb už byl v pořádku. Také řešení situací bylo rychlejší a kvalitnější,“ pochvaloval si zlínský trenér, který proti Uničovu prostřídal dvě rozdílné jedenáctky.

Lépe se prezentovali borci, jenž šli do hry až po změně stran. „Takhle se na to budeme i dívat,“ říká domácí lodivod.

„Chápu, že druhý poločas byl Uničov unavenější, ale řešení v prvním a druhém poločase bylo diametrálně odlišné,“ připomněl.

Výkon posil ještě hodnotit nechtěl. „Noví hráči budou mít ještě dostatek času se sžít se stylem hry,“ uvedl.

Fillo, Hrubý i Reiter nastoupili od první minuty. Bývalý hráč Plzně a Teplic hrál na pravé straně obrany, na ruce měl kapitánskou pásku.

Hrubý se pohyboval uprostřed zálohy, Reiter zase dostal šanci na hrotu útoku vedle Poznara, byť v minulých klubech nastupoval převážně na křídle.

Fotbalisty Zlína posílil šestadvacetiletý křídelník Rudolf Reiter.
Mám pocit, že se tu skládá super mužstvo, prohlásil Reiter. Nová posila Zlína

„Budeme zkoušet obě varianty a uvidíme, jak se bude pohybovat a jak si bude vybírat prostor. Zakomponujeme jej tam, kde bude nebezpečnější a prospěšnější pro tým,“ prohlásil Jelínek.

Devětatřicetiletý trenér připomíná, že žádný z hráčů ale nemá místo v sestavě předplacené. To se týká nejen mladších fotbalistů, ale i mazáků. „Všichni musí v tréninku i v zápase ukázat maximum. Konkurence je v tomto jenom bonus,“ tvrdí.

Proti Uničovu nejen gólem zaujal Vachtang Čanturišvili. Gruzínský křídelník v 62. minutě zvyšoval na 3:1. „Vakho už dával góly i dříve, ale jenom v přípravácích. Důležité bude, aby se trefil i v mistráku,“ říká.

Fotbalisté Zlína sobotním duelem zakončili první týden letní přípravy. Ševci mají za sebou několik tréninků, v Olomouci absolvovali i kondiční testy.

Gruzínský záložník Vachtang Čanturišvili prodloužil ve Zlíně smlouvu o dva roky.
Nečekaný tah. Čanturišvili zůstává ve Zlíně. Smlouvu prodloužil o dva roky

V nabírání kondice budou Moravané pokračovat i následující dva týdny. Neoblíbený dril si zpestří několika přípravnými zápasy.

Už ve středu večer se Zlíňané představí v Bratislavě, kde vyzvou slovenského mistra. Příští sobotu se pak na znovu na Vršavě utkají s Trenčínem.

Přípravný fotbal -

FC Fastav Zlín – SK Uničov 5:1 (1:1)
Branky:
36. Poznar, 52. Hrdlička, 62. Čanturišvili, 71. Tkáč, 90. Bobčík – 35. Krč z penalty
Zlín 1. poločas: Rakovan – Fillo, Kolář, Procházka, Nečas – Fantiš, Hlinka, Hrubý, Dramé – Reiter, Poznar.
2. poločas: Šiška – Vraštil, Cedidla, Simerský, Matejov – Hrdlička, Tkáč, Janetzký, Čanturišvili – Pedrito, Bobčík. Trenér: Jelínek.