Poprvé za Zlín nastoupil Bankole Olawale Adekuoroye. Třiadvacetiletý nigerijský záložník je ve Fastavu na zkoušce ze slovenské Seredi. Ve druhém poločase dostal šanci také útočník Šimon Chwaszcz. Zlínský odchovanec, který na podzim nastřílel za Uherský Brod v MSFL osm branek, odehrál proti Spartaku třicet minut a rozhodně nezklamal.

Naopak dvanáctému týmu FORTUNA:LIGY chyběla jediná zimní posila Dávis Ikaunieks. Lotyšský kanonýr si totiž natáhl sval a je nyní mimo hru.

V nominaci na utkání nebyl ani gólman Rakovan nebo obránce Azackij. Doma zůstal i Vraštil, který se po operaci kolena připravuje individuálně.

V bojovném utkání moc šancí k vidění nebylo. Skóre otevřel z penalty Poznar, který za stavu 1:0 trefil ve výhodné pozici spoluhráče Janetzkého. Z následného brejku a centru z levé strany pálil Sobczyk, pohotový obránce Kolář ale odvrátil míč z brankové čáry.

Ve druhé půli oba týmy protočily sestavu. Trnavští byli aktivnější, více drželi míč, přesto znovu zahrozil Fastav. Po centru Matejova hlavičkoval Chwaszcz těsně nad. Překvapivá tvář ve zlínském kádru pak hledal lépe postaveného Železníka, který ale mířil hlavou vedle pravé tyče.

Nečekané vyrovnání přišlo v 64. minutě. Mitrea ranou z trestného kopu zakroutil přesně k přední tyči a překvapil brankáře Šišku.

Zlíňané byli v závěru blíže vítězství, ale pokus Matejova po standardní situaci Bartošáka šel mimo a po slabé střele mladíka Hrdličky gólman Trnavy bez problémů zasáhl.

Ševci se tak rozešli se Spartakem smírně 1:1. Druhé utkání sehrají zlínští fotbalisté příští v sobotu na Vršavě. V Areálu Vlastislava Marečka vyzvou dalšího slovenského soupeře, Sereď. Hraje se od 11.30.