Fastav pod novým trenérem Jelínkem nezklamal, na body to ale nestačilo.

Sešívaní prošli minulým ligovým ročníkem bez porážky a přemožitele v nejvyšší soutěži nenašli ani na startu nového ročníku. V nejvyšší tuzemské soutěži bodovali už ve 47 utkání po sobě.

Kouč Fastavu Jelínek při letošní premiéře postrádal marody Filla, Jawa a Koláře. Pražanům zase ve Zlíně chyběla většina reprezentantů z mistrovství Evropy včetně nejnovější posily útočníka Michaela Krmenčíka,

Ševci i přes výsledkově rozpačitou letní přípravu začali sebevědomě a odvážně. Hned ve 3. minutě po zaváhání slávistické obrany pálil Hrubý. Pak po rohu hlavičkoval Vraštil.

Trenér fotbalistů Zlína Jan Jelínek.
Úspěch bude, když mi prodlouží smlouvu, uvědomuje si trenér Fastavu Jelínek

Sešívaní úvodní nápor soupeře přečkali a začali se rovněž tlačit dopředu. Trestný kop Stanciua v pohodě lapil Dostál, rána Traorého šla těsně nad a hezký průnik rumunského středopolaře skončil taky mimo.

Moravané proti úřadujícímu šampionovi nezalezli, jenom nebránili. To nový trenér Jelínek ani nechce. Domácí podnikali rychlé výpady, dál byli nebezpeční. Dramému však střela nesedla a další nadějné akce Zlíňané nedotáhli.

Pražané v Baťově městě nijak nezářili, v první půli jim to herně drhlo. Kouč Trpišovský se snažil mužstvo probudit, nakopnout. Místo nevýrazného Lingra poslal do hry jabloneckou posilu Schranze.

Slavia po přestávce ožila, protivníka zmáčkla. A měla i šance. Oscara po Plavšičově přiťuknutí vychytal gólman Dostál.

Hráči Fastavu se postupně vymanili z tlaku soupeře, vyrovnali hru. Ve velkém vedru ale síly docházely oběma týmům.

Klíčová chvíle přišla v 70. minutě. Po nákopu Baha Kuchta prodloužil míč na Oscara, který mu míč vrátil a nejlepší střelec loňské sezony FORTUNA:LIGY propálil Dostála.

Slavia po vedoucí brance ožila, své vedení mohla ještě navýšit. Šanci Schranze ovšem parádním zákrokem zmařil zlínský brankář a Van Buren v nastavení pálil vedle.

Fotbalisté Kroměříže (červenobílé dresy) na závěr přípravy zdolali béčko Zlína 3:0.
Hanácká Slavia v generálce zdolala rezervu Zlína 3:0. Spokojení byli oba trenéři

Ševci bojovali až do konce, vyrovnat už ale nedokázali. Gól na hlavě měl Poznar, kapitán Fastavu po centru střídajícího Fantiše poslal míč vedle.

I proto Zlíňané padli. Porážku 0:1 se pokusí odčinit za týden v Ostravě.

FORTUNA:LIGA, 1. kolo -

FC Fastav Zlín – SK Slavia Praha 0:1 (0:0)