O výsledek ani body ještě nepůjde, poslední přípravný duel ale může leccos naznačit, ukázat. Hlavní je, aby se nikdo nezranil, vždyť na marodce furt zůstává několik důležitých borců.

Fastav počítá ztráty hlavně v ofenzivě. Start jara určitě nestihne útočník Lamin Jawo. Gambijský forvard chyběl už na konci podzimu a fit není ani teď. Obnovil si svalové zranění, křídelník Youba Dramé zase doléčuje zlomeninu zánártní kůstky.

Dlouhodobě mimo hru je Reiter. Bývalý hráč Baníku či Bohemians si natrhl šlachu na chodidle, další letní posila z Ostravy, Martin Fillo, zase laboruje s kotníkem. Předcházející léčba nezabrala, lékaři zkouší jiné řešení.

Naopak s týmem již trénují Gruzínec Čanturišvili i Slovák Hlinka. Zda je trenér Jelínek nasadí do generálky, není jisté.

Čas zkoušení ale pomalu končí, proti Senici nastoupí nejsilnější sestava, která vyběhne i za týden proti Liberci.

Ševci v zimě stejně jako loni v létě ani jednou neprohráli. S Líšní i Brnem remizovali, před týdnem si poradili s třetiligovou Kroměříží. Senica doposud odehrála tři přípravné duely. Porazila Trnavu 3:1, prohrála se Skalicí 0:1 a naposledy zvítězila nad Zlatými Moravci 2:1.

Fotbalista Vukadin Vukadinovič (ve žlutém dresu) při sobotním zápase s Kroměříží.
Byl jsem mladší a blbější, teď jsem mentálně silnější, cítí "Vuki" po návratu

Nejlepším střelcem týmu je Šimon Šumbera. Zlínský rodák má na kontě tři branky. Po dvou trefách mají Řek Niarchos, Polák Vikri a Čech Jurdík.

Celek ze Záhoří se po podzimu drží na slušné šesté příčce, která mu zaručuje postup do skupiny o titul. V devatenácti podzimních zápasech posbíral 24 bodů při skóre 19:25.

Ševci v případě odehráli se Senicí dvě střetnutí, pokaždé zvítězili o tři branky. V roce 2016 to bylo 4:1, v roce 2019 3:0.

Jak to dopadne tentokrát, se ukáže v sobotu Letné. Generálka začíná v jedenáct hodin, vstup na utkání je zdarma. Otevřena však bude pouze hlavní tribuna.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …