Klíčová chvíle sobotního zápasu přišla ve 41. minutě. Matejov na pravé straně vysunul Džafiće, jenž našel přesným centrem na malém vápně Jawa, který hlavou uklidil balon do sítě.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista se trefil i po přestávce, ale rozhodčí druhou brankou Jawa kvůli ofsajdu neuznali.

To však hráčům fastavu nakonec vůbec nevadilo, protože v posledním přípravném zápasem před startem jarní části FORTUNA:LIGY těsně zvítězili.

Diváci pod Zoborom viděli zajímané utkání. V první půli oba týmy několikrát zahrozily. Nadějnou situaci Nitry však nepřesným lobem nad bránu pokazil Šefčík, na druhé straně rána Matejova z hranice pokutového území šla těsně vedle.

Mezi třemi tyče se nešel ani pokus domácího Faška. Střelu Fantiša po narážečce s Jawem zase zblokovala obrana Nitry.

Blízko gólu byli Zlínané ve 22. minutě. Janetzkého ale vychytal gólman Šípoš, který si poradil i s pokusem Jiráčka. Dobíhající stoper Buchta mířil nad.

Slovenský tým zahrozil zase až na konci první půle. Rány Šefčíka zneškodnil pozorný brankář Dostál.

Ševci za stavu 1:0 kontrolovali hru i výsledek. Potvrdit výhru Fastavu mohl Hlinka, ale po přiťuknutí Čanturišviliho v zakončení neuspěl. Zlín mohl vyhrát výraznějším rozdílem, ale mladík Cedidla hlavičkoval těsně vedle pravé tyče, střelu Džafiće vyrazil domácí brankář a dorážející Jiráček mířil jen do boční sítě.

Nitra nepříjemné chvíle přečkala a v poslední minutě výsledek málem srovnala. Dostál ale spoluhráče podržel.

Moravané podruhé za sebou neinkasovali, na jarní start ligy se naladili vítězstvím 1:0. O body se ale bude hrát až za týden v Karviné.