Informaci potvrdil Deníku sportovní manažer fotbalistů Zlína Zdeněk Grygera. „Je to pravda. Ani jeden u nás pokračovat na jaře nebude,“ říká viceprezident Fastavu.

Lukáši Holíkovi v mateřském klubu skončilo hostování, v zimě se tak vrací zpět do Dukly, kde má platnou smlouvu. „Čekali jsme od toho víc,“ přiznává Grygera.

Chorvat Balič přišel na Moravu začátkem září. Ve Zlíně se ale neprosadil a kromě pohárového utkání ve Slavičíně a patnácti minut v lize na Slavii vůbec nehrál. Od Nového roku se tak znovu stane volným hráčem.

I kvůli zmiňovaným a očekávaným koncům obou málo vytěžovaným fotbalistů shánějí ševci posily především do zálohy. „Potřebujeme zvýšit konkurenci,“ ví nejen Grygera.

Filip Chytil
Chytil šestým gólem v sezoně ukončil měsíční střelecký půst

Ve hře je i návrat bývalého kapitána as odchovance Jakuba Jugase ze Slavie Praha. Šestadvacetiletý obránce v minulé sezoně patřil k pilířům základní sestavy sešívaných, těsně před začátkem tohoto ročníku však utrpěl trhlinu ve svalu a o místo v základní sestavě v silné konkurenci přišel. „S Kubou jsme neustále v kontaktu. Jeho situaci sleduji. Samozřejmě mu přeji, aby dostal šanci ve Slavii a pravidelně v ní hrál, ale pokud by se naskytla příležitost, tak bychom ho třeba na hostování rádi získali,“ přiznává Grygera.

Zájemců o Jugasovy služby je ale samozřejmě víc, což vědí také zlínští činovníci, kteří se po posilách poohlížejí také v jiných předních českých klubech. Do Vánoc ovšem zřejmě žádný z vytipovaných hráčů nepřijde a kratší zimní přípravu zahájí moravský tým bez nových tváří.

Ševci po poprvé v Novém roce sejdou ve čtvrtek 3. ledna, kdy absolvují tradiční zdravotní testy. Bílkův tým se téměř celý leden bude připravovat výhradně v domácích podmínkách. Na Vršavě odehraje zápasy se Zlatými Moravci a Nitrou.

Na konci ledna pak Jiráček a spol. odletí za teplem do Turecka, kde narazí na kvalitní terény i atraktivní zahraniční soupeře. Fotbalisté Zlína se v Beleku utkají s dánským Sonderjyskem a ruskou Kazaní. O třetím soupeři pro herní soustředění se stále jedná.
Do jarních odvet hráči Fastavu vstoupí už na začátku února domácím duelem se Slováckem.

Ilustrační foto.
Veterináři znovu zmírňují mimořádná opatření na Zlínsku