Trenér Fastavu Jan Kameník se bude muset pod Zoborom obejít bez útočníka Tomáše Poznara. Nejlepší střelec týmu se totiž zranil v posledním zápase proti BATE Borisov. Kvůli poraněnému svalu bude zkušený forvard scházet měsíc.

„Samozřejmě je to pro nás komplikace, ale věřím, že si s tím budeme umět poradit. Možností, jak ho nahradit, je víc,“ říká Kameník, který na herním soustředění v Turecku oslavil osmatřicáté narozeniny.

Stále připravený není ani Lotyš Ikaunieks, takže místo Poznara na hrotu zlínského útoku nejspíše nastoupí posila z Jihlavy Jawo. Vpředu ale kromě vysokého afrického fotbalisty může hrát i univerzál Fantiš či Bosňan Džafić.

Útočnou fázi ale potřebuje Kameník co nejrychleji vyřešit, protože právě finální řešení a koncovka sužuje ševce momentálně nejvíc. Moravané totiž v posledních třech zápasech skórovali pouze jednou, když se z penalty proti Jūrmale prosadil Poznar. Ze hry ale hráči Fastavu neskórovali.

„Šancí jsme si ale vypracovali dost,“ připomíná Kameník.

Toho naopak těší zdravotní stav kapitána Jiráčka. Připravení nastoupit jsou také Bartošák s Džafićem, kteří rovněž vynechali poslední duel s Borisovem. Kromě dlouhodobě zraněného Vraštila a Poznara tak na marodce zůstává jenom Španěl Martínez. Posila z Michalovců se momentálně připravuje individuálně a duel v Nitře bude sledovat pouze jako divák.

Ševci se se slovenským soupeřem naposledy utkali loni v zimě, kdy ještě pod trenérem Pivarníkem zvítězili jednoznačně 5:0. Podobný výsledek by samozřejmě brali i nyní, tak jednoduché to ale mít nebudou.

I když Nitra je po podzimu předposlední a před dvanáctým Pohronie má pouze jednobodový náskok, hlavně v domácím prostředí umí být nepříjemná. Tým svými góly táhne Milan Ristovski. Severomakedonský střelec je s osmi branami třetím nejlepším kanonýrem slovenské ligy.