„Dnes jsme dotáhli přestup Tomáše Poznara, který doufáme, že bude pokračovat ve své pracovitosti pro tým i klub tak jak prezentoval i ve svým předchozích působištích a zároveň se mu zvedne efektivita. Pro nás i pro hráče je tento krok nejlepším možným řešením a věříme, že tato spolupráce bude úspěšná,“ sdělil sportovní ředitel FC Fastav Zlín Zdeněk Grygera.

Vytáhlý forvard loni pomohl Ostravě, kde hostoval z mistrovské Plzně, k záchraně ve FORTUNA:LIZE. I letos si přál hrát na vítkovickém stadionu. I když po něm kouč Baníku Bohumil Páník mocně toužil, jednání nedopadla podle představ hráče ani samotného trenéra.

„Bohužel jsem nenašel společnou řeč se sportovním ředitelem klubu Markem Jankulovskim,“ mrzí Poznara.

Zkušený fotbalista se tedy vrací tam, kde vyrůstal a kde prožil nejlepší období své kariéry.

„Určitě si nejdu do Zlína odpočinout nebo něco takového, to vůbec ne. Mám velkou chuť do práce,“ říká devětadvacetiletý forvard.

Výzvou pro něj je obnovená spolupráce s parťákem Lukášem Železníkem na hrotu zlínského útoku.

„Několikrát jsme si o tom psali a teď je to zase tady,“ usmívá se odchovanec Fastavu, který s dospělým fotbalem začínal ve druholigových Vítkovicích.

Po návratu do Zlína strávil ve žlutomodrém dresu čtyři sezony a v létě 2013 se pokusil prosadit u ligového nováčka ze Znojma. Angažmá mu ale zhatilo poraněné stehno. V září tak zamířil na půlroční hostování do slovenské Trnavy.

Po návratu do Zlína se v létě 2014 proslavil, když v pohárovém utkání v Kroměříži zaskakoval na postu brankáře a v penaltovém rozstřelu vychytal třemi úspěšnými zákroky postup.

V následující sezoně vypomohl zlínskému celku k návratu mezi elitu. V lize si připsal první starty a po první sezoně v nejvyšší soutěži jej na konci srpna roku 2016 ulovila plzeňská Viktoria, od léta 2017 pak odešel na hostování do Baníku Ostrava.