Trenéru Pavlu Vrbovi bude k dispozici už ve víkendovém střetnutí. „Jsem samozřejmě připravený nastoupit, ale záleží na trenérovi, zda mě proti Spartě nasadí,“ říká po příchodu do Zlína nová akvizice ševců.

Z nových spoluhráčů zná Rudolfa Reitera, se kterým se potkal při angažmá v Brně, s Filipem Žákem zase nastupoval v Blansku.

„Věřím, že ve Zlíně naberu další cenné zkušenosti, pomohu týmu i celému klubu nejen k záchraně, ale i k lepšímu umístění v lize,“ uvedl.

Téměř dvoumetrový obránce, který vyniká v osobních soubojích a slušnou rozehrávkou, se těší i na spolupráci s trenérem Vrbou.

„Má dost titulů s Plzní, vedl reprezentaci, Spartu. Je to hodně zkušený trenér. Snad mě toho hodně naučí,“ přeje si.

Černín pochází z jihomoravské Ladné. S fotbalem začal v Lednici. Přes Břeclav se dostal do Zbrojovky Brno, kde prošel mládeží a dostal se až do mužů.

V prvním týmu Zbrojovky si zahrál i nejvyšší soutěž.

Ve FORTUNA:LIZE doposud nastoupil v pěti utkání, připsal si jednu asistenci.

Zlínský křídelník Vukadin Vukadinovič při zápase se Spartou. Foto: FC Zlín
Ševci se poprvé letos představí doma. Proti Spartě je požene vyprodaná Letná

Z Brna zamířil na hostování do Blanska, od loňské zimy působil v Líšni, kde se vypracoval mezi důležité postavy, stabilní články defenzivy.

O Černína se v zimě zajímaly Olomouc či Mladá Boleslav, důrazný bek ale sezonu dohrál v brněnském celku.

Vládl především při vzdušných soubojích a opět prokázal, že mu prospěl přesun z pozice defenzivního záložníka, kde nastupoval dříve.

„Nevadí mi hrát v záloze, rozhodně se ale cítím líp na stoperu. Na pozici defenzivního záložníka jsem nastupoval občas už ve Zbrojovce, i v Líšni jsem tam začínal, když stopery hráli Jeřábek se Ševčíkem,“ říká.

V jarní části si přitom stihl střihnout i pro něj dost neobvyklou roli, v úvodních dvou utkáních totiž hasil líšeňskou kalamitu v útoku a naskočil na hrotu.

„První zápas proti Vlašimi se mi na hrotu i povedl. Útočníci se samozřejmě hodnotí podle gólů a já žádný nedal, ale myslím si, že černou práci jsem odvedl dobře. Hrát bych tam ale určitě nechtěl, je to výrazně fyzicky náročnější než na stoperu,“ prohlásil tehdy.

V pátek zamířil do Baťova města a stal se hráčem prvoligového Zlína.